Yozgat'ta 5 bin taşeron!

Erdoğan, 2013 yılında sendika desteği ile birleştirdikleri mücadele neticesinde sadece Yozgat’ta 5 bin taşeron çalışanının kadroya kavuştuğunu söyledi.

Yozgat'ta 5 bin taşeron!

Yozgat’ta 2011 yılında taşeron işçileri ile kurduğu dernekle ‘taşerona kadro’ talebinin ilk sivil hareketini hayata geçiren Öz-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı hemşerimiz Kazım Erdoğan, hükümetin taşeron işçilerin kadro kazanımında pay sahibi olan isimler arasında yer aldı. 

Erdoğan, 2013 yılında sendika desteği ile birleştirdikleri mücadele neticesinde sadece Yozgat’ta 5 bin taşeron çalışanının kadroya kavuştuğunu söyledi.

Öz-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcılığı görevini 2015 yılından bu tarafa sürdüren Kazım Erdoğan, Taşeron İşçileri Derneği ile 6 yıl önce başlayan ve bu gün taşeron çalışanlarının kadro olmasına kadar uzanan zorlu yolculuğu gazetemize anlattı. 
5 BİN YOZGATLI 
TAŞERONA KADRO
Hükümetin taşeron çalışanlara kadro hakkını vermesi ile Yozgat merkez ve ilçelerde hastanelerde çalışan personelin de arasında bulunduğu 5 bin taşeron çalışanın kadro hakkına sahip olduğunu belirten Erdoğan; “Allah hayırlı uğurlu eylesin. Bundan 6 yıl önce başlattığımız hak arayışının bu gün hükümet tarafından nihayete erdirilmiş olmasından dolayı mutluluk duyuyorum. Allah hayırlı uğurlu eylesin” dedi. 
2011 YILINDA TAŞERON DERNEĞİNİ KURDU
Yozgat’ta Ağız ve Diş Sağlığı Müdürlüğünde temizlik görevlisi olarak çalışırken 2011 yılında taşeron derneğini kurduğunu hatırlatan Kazım Erdoğan; “2011 yılında taşeron derneğini, taşeron çalışanlarına kadro başta olmak üzere haklarını kazanmaları için kurduk. O yıllarda başlayan kadro talebi noktasında kazandığımız davalar oldu. O yıllarda Karayolları Müdürlüklerinde çalışanlara kadro verilirken diğer çalışanlar bu haktan mahrum edilmişti”  dedi. 
2013 YILINDA SENDİKA DESTEĞİ ALDI
Erdoğan, kadro mücadelesini 2013 yılında sendika ile birleştirerek daha da etkin bir hale getirdiklerini kaydetti. 
Dernek üyelerini sendikalara taşıyarak hak arama platformunu genişlettiklerini vurgulayan Erdoğan, sürecin taşeronun kadro hakkını alması ile taçlandığını ifade etti. 
12 MADDEYİ BEKLİYORUZ
Öz-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Kazım Erdoğan, hükümetin çıkaracağı 12 maddeyi merakla beklediklerini söyledi. 
Her taşeronun görevli bulunduğu kurumda kadrolu olarak çalışmaya devam edeceğini kaydeden Erdoğan; “Kurumuyla süresiz sözleşme imzalayacak. Herkes üye olduğu sendikası ile toplu iş sözleşmesi yapacak. 52 günlük devlet ikramiyeleri var. Çıkacak 12 maddenin içerisinde inşallah maaş düzenlemesinin olacağını umut ediyoruz” diye konuştu. 
2015 YILINDA GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
Yozgat’ta büyük mücadelelerle sürdürdüğü hak arama görevini 2015 yılında Öz-İş Sendikası’nda genel başkan yardımcılığı ile büyüten Erdoğan, Ankara’da sadece Yozgat’ı değil tüm Türkiye’nin taşeron çalışanlarını temsil ediyor. 

7 Aralık 2017 Perşembe tarihinde eklendi ve 2330 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız