Ücretsiz dağıtıyor

Ersoy, mesleki birikimleri neticesinde yazdığı Betonarme Yapıların Tasarımında, Onayında ve Uygulamasında Dikkat Edilecek Hususlar - Yapı Tasarımı’ isimli kitabını ücretsiz olarak ulaştırmaya devam ediyor.

Ücretsiz dağıtıyor

Yozgat Belediyesi Statik Proje Kontrolörü ve inşaat mühendisi Servet Ersoy, mesleki birikimleri neticesinde yazdığı Betonarme Yapıların Tasarımında, Onayında ve Uygulamasında Dikkat Edilecek Hususlar - Yapı Tasarımı’ isimli kitabını Türkiye'nin dört bir yanına ücretsiz olarak ulaştırmaya devam ediyor. Ersoy, ikinci baskısı yapılan kitabını, geçtiğimiz aylarda Bozok Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğrenci Topluluğu'nun da desteğiyle üniversite öğrencilerine ücretsiz olarak dağıtmıştı. Ersoy, kitap dağıtımını bu kez Kırıkkale Üniversitesi'nde sürdürdü.

Kırıkkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Yapı Anabilim Dalı Başkanlığı'nı yürüten Doç. Dr. Orhan Doğan ve meslektaşları ile bir araya gelen, kitabını ücretsiz olarak yurdun her yerine ulaştırmaya çalışan ve kitap hakkında bilgi veren inşaat mühendisi Servet Ersoy, "Yapılar tasarlanırken sadece estetiğine bakılmamalı, içinde barındırdığı canlıların can güvenliğini deprem sırasında sağlayacak şekilde performans ve dayanım göstermesine de dikkat edilmelidir. Bu kitabımla tüm mühendislere ve mühendis meslek gruplarına deprem öncesinde seslenmek istiyorum. Sonuç olarak deprem ile yaşamayı öğrenmemiz ve depreme dayanıklı binalar inşa etmemiz gerekmektedir. Bu sebeple gerek toplum olarak, gerek kurum içerisindeki amir ve memurların oluşturacağı imkânlar neticesinde mühendislik görevimizi tam olarak yapabileceğimiz kanısındayım. Eserimi İstanbul başta olmak üzere Ankara, Kayseri, Bursa, Adana, Gaziantep, Uşak, Sivas, Erzincan, Çorum gibi birçok ilimize gerek mühendislere gerek ise İnşaat mühendisliği öğrencilerine ulaştırdım. Bu çalışmayı şu ana kadar ulaşamadığım diğer illerimizde bulunan üniversitelerimizde de devam ettirmek istiyorum” dedi.

Kırıkkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Yapı Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Orhan Doğan da, Ersoy'a teşekkür ederek bu çalışmasından dolayı ödüllendirdi. Ersoy, 'Sesimi duyan var mı?' isimli kitabını öğrencilere armağan etti.

8 Aralık 2017 Cuma tarihinde eklendi ve 930 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız