Yozgat Çamlık Tv

TKDK gücü!

2007 yılında 5648 sayılı yasa ile kurulan ve bu gün Yozgat ile birlikte 42 ilde faaliyet gösteren Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) başarılı çalışmaları ile şehrin üretim potansiyelini ortaya çıkardı, milyonlarca liralık hibenin yanı sıra oluşturduğu istihdam kaynakları ile “Yozgat’ın TKDK Gücü” oldu.

TKDK gücü!

Yozgat’ın yatırım potansiyeli oluşturan en önemli kurumlarından bir tanesi olan TKDK Yozgat İl Koordinatörlüğü, başarılı çalışmaları ile dikkat çekiyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın kuruluşu olarak faaliyet göstermesine karşın Avrupa standartlarında proje ve çalışma anlayışı ile Yozgat’a ayrıcalık kazandıran TKDK’nın yatırım haritasını Yozgat Çamlık Gazetesi olarak sizler için oluşturduk.
IPARD-II UYGUNALIYOR
TKDK, şu anda Avrupa Birliği’nin aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacıyla oluşturduğu Katılım Öncesi Yardım Aracı, Kırsal Kalkınma Programını (IPARD-II) uyguluyor.  TKDK; IPARD Programının Türkiye’de uygulanmasından sorumlu kamu kurumu, bir diğer adıyla IPARD Ajansı olarak da biliniyor.TKDK; başvuru sahiplerine proje karşılığında verdiği hibe destekleri ile  IPARD programı uygulanıyor.
TÜRKİYE KARNESİ DE  YOZGAT KARNESİ DE İYİ
IPARD-I Programı Kapsamında yüzde 75’i AB’den yüzde 25’i ulusal kaynaklardan olmak üzere toplam 1 Milyar 165 Milyon Avro fon; 42 ilde, 10 tedbirde faydalanıcıların kullanımına sunuldu.  IPARD-II Programında ise sağlanacak fon miktarı 1 Milyar 45 Milyon Avro.
Makine ve Ekipman Alımı (Bilgi Sistemleri Alımı), Yapım İşleri, Hizmet Alımı ve Proje Görünürlüğü alanlarında destek veren TKDK, Yozgat’ta Selim Türker koordinatörlüğünde başarılı çalışmalara imza atıyor. 
Yozgat İl Koordinatörlüğü, Merkezde Yozgat Belediyesi’nden kiralanan bin 800 metre karelik binada faaliyet gösteriyor.
YOZGAT’A MİLYONLARCA LİRA HİBE KAZANDIRDI
TKDK Yozgat İl Koordinatörlüğü şuana kadar IPARD I ve IPARD II kapsamında 140 milyon 397 bin 892 TL hibe desteğinin Yozgat üreticisine yansımasını sağladı.
 

15 Ekim 2018 Pazartesi tarihinde eklendi ve 1732 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız