Yozgat Çamlık Tv

Boğazlıyan’da, Yozgat eğitimi konuşuldu

Yozgat ili eğitim değerlendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başkanlığında Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve şube müdürlerinin katılımıyla Boğazlıyan ilçesinde gerçekleştirildi.

Boğazlıyan’da, Yozgat eğitimi konuşuldu

Boğazlıyan’da gerçekleştirilen toplantının gündem maddelerinden; İl Milli Eğitim Müdürlüğü birim amirlerinin sunumları ve paylaşımları ile bir önceki toplantıda alınan kararlarla ilgili çalışmalar değerlendirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince son bir ay içerisinde yapılan çalışmaların sunumlarının slayt eşliğinde anlatıldı.
Okul öncesi, ilkokul, ortaöğretim okullaşma oranları, mevcut durum ve hedefler, mesleki ve teknik eğitim okullaşma oranları ve yapılan çalışmalar, İHL ve İHO okullaşma oranları ve yapılan çalışmalar, pansiyonların alt yapı ve tefrişatları, yemek hizmeti eğitim ortamları ile etüt çalışmaları, okul bahçeleri ve ortamlarının iyileştirilmesi, kariyer günleri düzenlenmesi, öğrenci koçluğu, okul risk analizlerinin tespiti ve yapılan çalışmalar, öğrenme stillerinin tespiti ve yapılan çalışmalar, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, Destekleme -Yetiştirme Kursları ve akademik gelişimin izlenmesi, kazanım elde etme süreçleri,  ölçme değerlendirme sistemi ve derslerin işlenmesinde materyal  araç- gereç ve etkileşimli tahtaların kullanılması, konuları görüşülerek gerekli istişareler yapılıp kararlar alındı.
İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, gündem maddelerinin görüşülmesinin yansıra yapılan toplantıda, Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlere yönelik  bir memnuniyet anketinin oluşturulduğunu ve bu ankete öğretmenlerin katılıp alınan sonuçların değerlendirildiğini bu sayede kurumumuz adına bir geri bildirim oluştuğunu oluşan dönüt sonrası düzenlemelerin yapıldığını dile getirdi.
Branş bazında öğretmenlerle toplantı yapılıp, eğitim daha ileriye nasıl götürülür? sorunsun cevabını aramanın faydalı olacağını söyleyen Yazıcı, öğrencilerin gelişim süreçlerinin izlenmesi ,eksikliklerin belirlenmesi ,velilerle etkili bir iletişim , iyi bir rehberlik, iyi bir ölçme değerlendirme ve bunların neticesinde de öğrencilerimizin öğrenme stillerinin belirlenerek, derslerin bu değerlendirmelerin sonuçları göz önüne alınarak işlenmesini istedi.
KAYMAKAM SİNANOĞLUZİYARETİ
Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu’nu makamında ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Boğazlıyan eğitimiyle ilgili istişarelerde bulunup eğitime verdiği katkılardan dolayı kendisine teşekkür etti.
Boğazlıyan ilçe  yönetici ve öğretmenleriyle birlikte Eğitimi Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
Toplantı Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek’in hazırlamış olduğu dersler ve sınavlar bazında ilçedeki okullarımızın akademik başarı istatistiği sunumu ile başladı .
Sunumun ardından bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, öğretmenlere birer boş kağıt vererek istek ve taleplerini aynı zamanda eğitim hakkındaki görüşlerini yazmalarını isteyerek, hepsini bizzat okuyacağını ve değerlendireceğini dile getirdi.
Toplantıda kök değerlerimizin öğretilmesi, kardeşlik duygusu, velilerin okul ile iç içe olması gerektiği, akıllı tahta kullanımı, önce öğrenciyi tanıyarak sorunlarını tanımlamayı, her öğretmenin derslere ön hazırlık yaparak girmesi, ders işlenirken soyut kavramları somut örnekler vererek anlatmak, matematik eğitimi ve ölçme değerlendirme sonucunda kazanımların elde edilip edilmediğini ölçmek elde edilemeyen kazanımların DYK’larda telafisini yapmanın gereğine değindi. Yapılandırmacı eğitim çerçevesinde ders anlatmak yerine ders işlemek gerektiğini dile getiren Yazıcı yaptığı konuşmada “Değerli meslektaşlarım sizler kalplerin ve yeryüzünün mimarı öğretmenlerimizsiniz. Bizim temel hedefimiz vatanına, milletine ve bayrağına bağlı ülkesine gururla hizmet edecek öğrenciler yetiştirmektir.” ifadelerini kullanarak Yozgat eğitimine katkı sağlayan ve destek veren herkese teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

19 Ekim 2018 Cuma tarihinde eklendi ve 986 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız