Yozgat Çamlık Tv

Yozgat'a 29 Doktor ataması yapıldı

Sağlık Bakanlığınca gerçekleştirilen 83.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlüğü Kurası kapsamında Yozgat’a 29 uzman ve tabip doktor ataması yapıldı.

Yozgat'a 29 Doktor ataması yapıldı

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin Yozgat’a 24 uzman doktor, 5 Tabip olmak üzere toplamda 29 hekim ataması yapıldığını söyledi. 
Şahin, “Yozgat Şehir Hastanesine; 1 Kalp Damar Cerrahisi, 1 Kardiyoloji Uzmanı, 1 beyin ve Sinir Cerrahisi, 1 Çocuk Cerrahisi, 1 Çocuk sağlığı ve Hastalıkları, 1 Genel Cerrahi, 1 Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahisi, 1 Tıbbi Patoloji uzmanı ile 1 Tabip ataması yapılmıştır.

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesine ise 1 adli tıp uzmanı, 1 Çocuk ve Ergen ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı ve 1 yoğun bakım uzman tabibi ataması,

İlçe hastanelerimizde ise, Akdağmadeni Devlet Hastanemize; Göz hastalıkları, genel cerrahi, ortapedi ve travmatoloji ile 1 tabip, Boğazlıyan Devlet Hastanemize; 1 ortapedi ve travmatoloji uzmanı, Kadışehri Devlet Hastanemize 1 tabip, Saraykent Devlet Hastanemize; 1 aile hekimi, 1 iç hastalıkları uzmanı, Sarıkaya Devlet Hastanemize; 1 tabip, Sorgun Devlet Hastanemize; 1 Göğüs Hastalıkları Uzmanı, Yerköy Devlet Hastanemize 1 Ruh sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Yeni Fakılı Devlet Hastanemize 1 aile hekimi ve 1 tabip Uzmanın ataması yapıldı” dedi.

25 Ekim 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 1131 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız