Yozgat Çamlık Tv

AK Parti'de süreç başladı

AK Parti'de 31 Mart 2019 yerel Yönetim Seçimleri için belediye başkanlığı ve meclis üyelikleri için aday adaylık süreci başladı.

AK Parti'de süreç başladı

Belediye Başkanlığı için başvuru süreci 12 Kasım Pazartesi günü sona erecek. Belediye Meclis Üyeleri ile İl Genel Meclis Üyelerinin adaylık başvuru süreci ise 3 Aralık Pazartesi günü sona erecek.

AK Parti İl Başkanı Celal Köse, aday adayların başvurularını internet üzerinden de yapabileceklerini söyledi.

Köse, “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel seçimlerinde Belediye Başkanlıkları için aday adaylığı başvuruları 05.11.2018 tarihinde başlayıp 12.11.2018 tarihinde sona erecek. Belediye ve İl Genel Meclisi üyelikleri için aday adaylığı başvuruları ise 05.11.2018 tarihinde başlayıp 03.12.2018 tarihinde sona erecek. Adaylar, başvurularını hafta sonları da yapılabilecek.

Adaylık başvuruları aksecim.akparti.org.tr adresinde bulunan ilgili seçim türüne ait formların e-başvuru yöntemiyle doldurularak istenilen eklerle birlikte sisteme aktarılmak suretiyle adaylık ön başvurusu gerçekleştirilmiş olacak. Başvurunun kesinleşmesi için adaylar bizzat ilgili teşkilat birimlerine giderek sistem üzerinden doldurduğu formun çıktısını imzalayacak. Aksi halde başvurular işleme konulmayacak.  Adaylık başvurularını e-başvuru üzerinden yapamayanlar ilgili teşkilat birimine giderek bizzat başvurularını yapabilecek” dedi.

6 Kasım 2018 Salı tarihinde eklendi ve 811 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız