Yozgat Çamlık Tv

‘Basketbol benim için tutku’

Umut Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncusu Nihat Ünver, basketbolun kendisi için bir tutku olduğunu söyledi. Ünver, basketbolun kendisinde bağımlılık yaptığını ve zor bırakıldığını belirtti.

‘Basketbol benim için tutku’

Umut Engelliler Derneği aracılığıyla 4 yıl önce Basketbol ile tanıştığını dile getiren Nihat Ünver, “Basketbol’a Engelli Derneği aracılığıyla başladım. 4 yıl önce basketbola başladığımda bütün sezon boyunca oynayamadım. İki yıl ara verdim. Bu sezon yeniden başladım” dedi. 
“EN FAYDALI SPOR”
Basketbolun kendileri için en faydalı spor olduğunu kaydeden Nihat Ünver, “Bizim yapacağımız en uygun ve en faydalı spor. Çünkü bütün vücudu çalıştırıyor. Bütün eklemler çalıştırıyor. İki yıl ara verdim kilo aldım. Ondan sonra tekrar başladım” diye konuştu. 
“BENİM İÇİN TUTKU”
Basketbol sporunun hareket kabiliyetlerini geliştirdiğini vurgulayan Nihat Ünver, “Spor benim hareket kabiliyetlerimi geliştiriyor. Bana çok faydalı. Basketbol bir bağımlılık yapıyor insanda. Zor bırakılıyor. Farklı nedenlerden dolayı mecbur kalıyorsun bırakmaya. Basketbol benim için bir tutku” şeklinde konuştu.
“SİSTEMLİ ÇALIŞIYORUZ”
‘Daha önceki senelere hoca nezaretinde antrenman yapamıyorduk’ diyen Nihat Ünver, “Birde takım iki ayrı yerde çalışıyordu. Yarısı Sorgun’da diğer yarısı da Yozgat’ta çalışıyordu. İlk defa sistemli bir çalışma yapıyoruz.  Bu işi bilen üç yeni arkadaşımız var. Bu sene inşallah daha iyi yerlere geliriz” ifadelerini kullandı. 
“SALONU DOLDURSUNLAR”
Taraftarları maçlara davet eden Nihat Ünver, “Bu sene maçları Yozgat’ta oynayacağız. İnşallah bu sene bütün şehir bizleri desteklemek için salona gelir. Maçlarımızı hınca hınç dolu salonda izleriz” dedi. (Haber Murat KARATEKİN)

 

8 Kasım 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 391 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız