Yozgat Çamlık Tv

Murat Karatekin ile Yozgat konuşuyor

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Yozgat Valiliğine atanan Vali Kadir Çakır görevine başladı. Vatandaşa yeni Vali Çakır’dan beklentilerini sorduk. Yarım kalan yatırımların tamamlanmasını isteyende var. İşsizlik ve göç gibi Yozgat’ın kronikleşmiş sorununu çözmesini isteyende..

Murat Karatekin ile Yozgat konuşuyor

SORU: Yozgat Valiliği görevine atanan Vali Kadir Çakır’dan Yozgatlılar olarak beklentiniz nedir?

Adil Çağlayan: “Hayırlı olsun. Yozgat’a fabrika getirsin. Ben başka bir şey istemiyorum. Gençler işsiz. En az 200 kişi çalışsa 500 kişiye bin kişiye bakar”

Abdurrahman Erdoğan: “Kendisinden beklentimiz dürüst iş yapacak. Memlekete yararlı işler yapacak. Hem kendisi için hem de bizim için eser bırakacak. Memlekette falanca vali geldi de bize şu eserleri bıraktı dedirtecek”

Şah İsmail Koçsoy: “Hayırlı olsun. Yeni görevinde başarılır dileriz. Belediye güzel çalışıyor. Vali beyde  Belediye’nin çalışmalarına destek vermeli. Birlikte çalışmalılar. Birlikte güzel işler yapmalılar”

İsmail Karakaş: “Şehrimiz için inşallah hayırlı uğurlu olur. İnşallah hayırlı hizmetler yapar. Yozgat’ın çokta sorunu var. Yarım kalan bir çok yatırım tamamlanmayı bekliyor. Termal Aqua Park atıl vaziyette duruyor. Spor vadisi tamamlanmayı bekliyor. İş sahası yok. OSB boş. Bu ve benzeri bir çok sorun var. Bunların bir an evvel çözülmesi gerekiyor”

Hasan İnceçayır: “Yeni göreve başlayan Valimize başarılar dilerim. Hayırlı, uğurlu olsun.  Memleketimize güzel hizmetler yapmasını bekliyoruz. Şehrimizin en büyük sorunu işsizlik. Gençler boş geziyor. Buna çözüm istiyoruz”

Durak Açıkgöz: “Yozgat’ın ekonomik anlamda canlandırılmasını istiyoruz. Yozgat’ta fabrika yok. Uzun vadede değil hemen acil bir fabrika lazım. İşsizlik çok. Gençler Lise caddesinde boş boş geziyor. İnsanlar bu şehirden göçüp gidiyor. Bunun çözülmesini istiyoruz”

 

8 Kasım 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 445 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız