SEFER 2019’da

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgatlıların 2019 yılından itibaren Yüksek Hızlı Trenle seyahat etmeye başlayacağını açıkladı.

SEFER 2019’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta sonu Sivas’ta toplu açılış töreni sırasında yaptığı konuşmada gündeme aldığı Ankara-Yozgat-Sivas bağlantılı Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın faaliyete geçiş tarihi 2019 yılı olarak netleşti. Erdoğan’ın ‘Projeyi kim bilerek geciktirirse hesabını bizzat sorarım’ açıklamasının ardından projenin akıbetine ilişkin tarih de büyük oranda kesinlik kazanmış oldu.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Yusuf Başer, son olarak Başbakan Binali Yıldırım’ın da TBMM’de devam eden bütçe görüşmeleri sırasında Ankara-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren seferlerinin 2019 yılında başlayacağına ilişkin açıklamada bulunduğunu duyurdu.
“Yozgat’ımıza hayırlı olsun, hızlı tren seferleri inşallah 2019 yılında başlayacak” diyen Başer; “2019 yılı sonuna kadar Yozgat ile birlikte Afyankarahisar, Uşak, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Karaman, Bursa, Adana ve Mersin olmak üzere 9 ilimizde 2020 yılında da Manisa ve İzmir’i tamamlayarak toplam 11 ilimizde Yüksek Hızlı ve Hızlı Tren hatlarının hizmete açılması hedefleniyor. Şuanda Ankara-Afyonkarahisar, Uşak-Manisa-İzmir ve Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı, Bursa-Bilecik, Konya-Karaman-Niğde, Mersin-Adana-İncirlik-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Tren ve Sivas-Erzincan Hızlı Tren hattının yapımına devam ediliyor. Son olarak bütçe görüşmeleri sırasında Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım da hattın 2019 yılında tamamlanacağını açıklamasından mutluluk duydum. Yozgat’ımıza hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

13 Aralık 2017 Çarşamba tarihinde eklendi ve 2052 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız