Yozgat Çamlık Tv

YERELE 100 TALiP!

30 Mart 2019’da yapılması planlanan Mahalli İdareler Yerel Seçimleri için AK Parti Yozgat ve ilçelerde belediye başkan aday adaylığı başta olmak üzere il genel meclisi ve belediye meclisi için 7 gün de yaklaşık 100 müracaat aldı. Sistemdeki sorunlar nedeni ile süre bir hafta uzatılırken, bu sayının önümüzdeki günlerde artması bekleniyor.

YERELE 100 TALiP!

AK Parti’de Yozgat merkezde şuana kadar Serdar Açıkgöz, Ahmet Nuri Özel, Çelebi Altuntaş, Bahri Kayabaş, Galip Bulut ve Servet Aksoy’dan oluşan 6 isim belediye başkan aday adaylığı için müracaatta bulundu. AK Parti İl Başkanı Celal Köse, 12 Kasım itibari ile İlçelerle birlikte belediye başkan aday adaylığı, il genel meclisi ve belediye meclisi aday adaylıklarına yaklaşık 100 müracaatın olduğunu söyledi. 
Yozgat Çamlık Gazetesi’ne özel açıklamasında Köse,  05 Kasım Pazartesi günü başlayıp, 12 Kasım Pazartesi günü tamamlanması planlanan aday adaylığı sürecinin sistemdeki aşırı yoğunluktan dolayı 16 Kasım 2018 Cuma gününe kadar uzatıldığını söyledi. 
Şuana kadar il merkezi ve 13 ilçede belediye meclisi ve il genel meclisi üyeleri ile birlikte yaklaşık 100 kişinin aday adaylığı müracaatında bulunduğunu bildirdi. 
Genellikle yerel yönetimlerde aşırı müracaatların olmadığını belirten Köse, önceki dönemlerle kıyaslandığında AK Parti’ye olan ilginin mahalli idareler yerel seçimlerinde de devam ettiğini ifade etti. 
Köse, yıllardır kaybetmeyen iktidar partisinden aday olmak isteyenlerin bu süreçte aday adaylığı müracaatlarında bulunduğunu kaydetti. 
SÜRE NEDEN 
UZADI

AK Parti İl Başkanı Celal Köse, müracaatların e-başvuru üzerinden yapılıyor olmasından dolayı sistemdeki yoğunluğa bağlı olarak müracaat tarihinin 18 Kasım Cuma gününe kadar uzatıldığını söyledi.
Sistem bakımının devam ettiğini belirten Köse, şu bilgileri verdi; “Sistem bakım ve tamiratı devam ediyor. Onun için süreyi uzatmakla sıkışıklığın önüne de geçilmiş oldu. Genel merkez e-başvuru yöntemine geçti. Dolayısıyla bütün aday adayları başvuru yöntemine geçti. Şahsen gelip ıslak imza ile müracaat yaptı. İktidar partisiymiş, her yerde birinci partisiyiz, her yerde olasıları yüksek kuvvetle muhtemel. Dolayısıyla hizmet kervanında ben de olmak istiyorum herkes Ak Parti’ye teveccühle yoğun bir şekilde geliyor müracaat ediyor” diye konuştu. 

 

13 Kasım 2018 Salı tarihinde eklendi ve 969 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız