Yozgat Çamlık Tv

İŞKUR’dan Öğrencilere özel

​Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Fatma Temel Turhan Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerine İŞKUR İl Müdürlüğünde Mesleki Yönelim Test Bataryası uyguladı.

İŞKUR’dan Öğrencilere özel

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, geçtiğimiz günlerde yapılan Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri işbirliği toplantısında meslek seçme aşamasında olan öğrencilere test bataryasının uygulanması kararı alındığını söyledi.

Yıldız, “Bu doğrultuda Fatma Temel Turhan Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerine gelecekte yapmak istedikleri meslekleri daha iyi seçmelerine yardımcı olunması adına Mesleki Yönelim Test Bataryası uygulandı” dedi.

Test Bataryası hakkında bilgi veren Yıldız, “üç aşamadan oluşan test bataryasında öğrencilere 25 soruluk Genel Yetenek, 176 soruluk Mesleki Eğilim Envanteri ve 120 soruluk Kişilik Testi yapıldı. Test bataryasının öğrencilerin ilgilerini, yönelimlerini, becerilerini fark ederek geliştirmelerini desteklemek ve böylece mesleki alternatiflerini görerek tercihlerini netleştirmelerine yardımcı oluyor. Meslek seçme aşamasında olan tüm öğrencilerimizi Mesleki Yönelim Test Bataryasını uygulaması için İŞKUR’a bekliyoruz” diye konuştu.

14 Kasım 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 464 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız