Yozgat Çamlık Tv

KOSGEB’le kurdular

KOSGEB’in Yozgat’ta açtığı girişimcilik kursuna katılan bin 80 vatandaştan 124’ü kendi işletmesini kurdu. Ortalamanın üzerinde gerçekleşen iş kurma oranlarına açılan her yeni kursla yenileri ekleniyor.

KOSGEB’le kurdular

KOSGEB Yozgat İl Müdürlüğü’nün girişimcilik kursları ve destekleri girişimcilik ruhuna sahip vatandaşların kendi işini Yıl sonu itibari ile ortaya çıkan rakamlar, KOSGEB’in açtığı eğitimlerle girişimcilik belgesine sahip olanların yine aynı kurumun desteği ile kendi işini kurduğunu ortaya koydu.
Kendi işini kurmak isteyen girişimci adayları için önemli fırsatlar tanıyan KOSGEB Yozgat Müdürü Mustafa Işık’la, “girişimcilik kursları”, “girişimcilere destekler” ve “Türkiye ortalamasının üzerinde elde edilen başarıyı” konuştuk.
Yazıişleri Müdürümüz Tarık Yılmaz’a açıklamalarda bulunan Işık; “KOSGEB Yozgat Müdürlüğü olarak, Yozgat il genelinde Girişimciliğin desteklenerek, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurularak İlimiz ekonomisine katma değer yaratmaları ve istihdam sorunun çözümüne katkı sağlamaları için yoğun bir şekilde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz” dedi.

Uygulanabilir bir iş fikri olan ve bunu hayata geçirmek isteyen girişimci adaylarının, öncelikle KOSGEB Yozgat Müdürlüğü ile Kamu kurum/ kuruluşları işbirliğinde düzenlenen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katılmalarının gerektiğini hatırlatan Işık, Yozgat genelinde planlanan eğitimlerin, resmi web sayfaları olan, www.kosgeb.gov.tr adresinde yayınlandığı bilgisini verdi.
Başvuruların eğitimin başlangıç tarihinden 5 gün öncesine kadar yapılabildiğini ifade eden Işık, girişimcilik belgesi alanlardan kendi işini kuranların sayısının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu bildirdi.
Işık, girişimcilik fikri olanlara da ışık tutacak şu açıklamalarda bulundu;
“KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi katılımcı başvuruları E-Devlet üzerinden eğitime katılacak kişi tarafından E-Devlet şifresiyle yapılmaktadır. Uygulamalı Girişimcilik  Eğitimi sonunda sertifika almaya hak kazanan Girişimci adayları kendi işlerinin patronu olma yolunda ilk adımı tamamlamış olacaklardır. İlimiz genelinde 30 Ekim 2018 itibariyle 1080 kişi uygulamalı girişimcilik eğitimine katılarak birer potansiyel girişimci adayı olmuşlardır. Ayrıca, 124 kişi de kendi işletmesini kurmuştur. İşletmesini henüz kurmamış Girişimci adayları da diledikleri zaman KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerden olmak kaydıyla kendi işletmelerini Resmi olarak kurduktan sonra KOSGEB Veri Tabanına kayıt olarak Yeni Girişimci Desteği sürecini başlatabileceklerdir.  Kendi İşini Kurmayı düşünen tüm Girişimci Adaylarımız, Girişimci Desteği hakkında detaylı bilgileri KOSGEB Yozgat Müdürlüğünden alabilirler.”   
 

19 Kasım 2018 Pazartesi tarihinde eklendi ve 1098 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız