Yozgat Çamlık Tv

Hatipoğlu Sarıkaya’dan geçti

Sarıkaya Belediyesinin davetlisi olarak ilçeye gelen Nihat Hatipoğlu, Sarı Zeybek Kültür Merkezinde konferans verdi.

Hatipoğlu Sarıkaya’dan geçti

Katılımcılara Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in yaşamından kesitler anlatan Hatipoğlu, hoşgörü ve sevgi mesajları verdi.
İnsanlığın gidişatını Hz. Muhammed'in yönlendirmeye devam edeceğini belirten Hatipoğlu katılımcılara Hz. Muhammed'i örnek almaları gerektiğini söyledi. Hatipoğlu,"Muhammed aşkı varsa yüreklerimizde bir sebebi var. Sadece peygamber olduğu için değil karakteriyle, ahlakıyla ve duruşuyla insanlığa kurtuluş reçetesi sunabildiği için onu kendimize rehber edinmeliyiz. Onun için çok övünün ve sevinin ne mutlu Müslümanım diye. Allah bizi Müslüman yarattı, Müslüman yaşatsın" dedi.
Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel de vatandaşların Mevlid kandilini  kutladı.
Açıkel, “Peygamber Efendimiz 571 yılının Rebiülevvel ayının 12. gecesinde dünyayı şereflendirdi. Peygamber Efendimizin doğumu, Hz. İbrahim’in duası, Hz. İsa’nın müjdesi, dedesi Abdulmuttalip ve annesi Amine’nin  rüyası idi. O’nun doğumuyla insanlık ve dünyamız şereflendi. Bizlerde Müslüman Türk milleti olarak Peygamber Efendimize saygı, sevgi, hürmet ve bağlılıklarımızın bir ifadesi olarak Mevlid Kandilini çok büyük bir şevkle kutluyoruz. O’na dualar edip şefaatini diliyoruz. Bu vesileyle Peygamber Efendimizin Kutlu Doğumunu bir iki gün öncesinden kutlamak üzere konunun uzmanı halkın sevgilisi Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu hocamızı buraya davet ettik.  Kendisi bizleri kırmadı ve ilçemize geldi buradan hocamıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

20 Kasım 2018 Salı tarihinde eklendi ve 1262 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız