Yozgat Çamlık Tv

“e- Nabız” kullanıcısı 9 milyonu aştı

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Aziz Ahmet Surel, Türkiye genelinde kullanıcı sayısı 9 milyonu aşan Sağlık Bakanlığının e- Nabız uygulaması sayesinde, hastanelerinde tahlil ve tetkik sonuçlarında kağıt basımını yok denecek kadar azalttıklarını bildirdi.

“e- Nabız” kullanıcısı 9 milyonu aştı

Sağlık sektöründe dijitalleşme çabalarına öncülük eden ve bu kapsamda gerekli olan tüm kriterleri yerine getirip HIMSS EMRAM 6 sertifikasyonu alan ilk hastane olan ve HIMSS Emram Stage 7 Sertifikasyonu için de hazırlıklarını sürdüren Yozgat Şehir Hastanesinin Başhekimi Opr. Dr. Aziz Ahmet Surel, halkın e- Nabız uygulamasına alışmasının işlerini kolaylaştırdığını söyledi.

Başhekim Surel, hastanelerinde tahlil ve çeşitli tetkikler yaptıran tüm hastalarını e- Nabız konusunda bilgilendirmeleriyle kağıt basımını yok denecek kadar azalttıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Sağlık Bakanlığının, tüm vatandaşların laboratuvar tahlillerinden, radyoloji görüntülerine, hastane ziyaretlerinden, randevu geçmişlerine kadar tüm sağlık kayıtlarına erişebilecekleri, e- Nabız Kişisel Sağlık Sistemi kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Yaşlı vatandaşlarımız dahi bu uygulamayı rahatlıkla kullanabiliyor. Yozgat ve çevresinden hatta Türkiye’nin her yerinden hasta kabul eder duruma gelen hastanemiz dijital bir hastane. Çok yaşlı, akıllı cep telefonu kullanamayan sınırlı sayıdaki hastalarımız dışında tahlil ve tetkik sonuçlarında kağıt basımımız olmuyor

20 Kasım 2018 Salı tarihinde eklendi ve 938 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız