Yozgat Çamlık Tv

Eğitimde değerlendirme zamanı

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başkanlığında Merkez Matematik , Fen ve Teknoloji, Biyoloji, Kimya Türk Dili ve Edebiyatı, İnkılap Tarihi ,Türkçe ve İngilizce dersleri öğretmenlerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı yapıldı.

Eğitimde değerlendirme zamanı

Milli Eğitim Müdürlüğünün 19-23 Kasım tarihleri arasında okullar bazında liselere giriş sınavı istatistikleri ve 2014-2018 yılları arası lise ve üniversite türlerine yerleşme oranları ile ilgili değerlendirme toplantısı valilik toplantı salonunda yapıldı.
Hazırlanan dersler ve okullar bazında liselere giriş sınavı istatistikleri ve 2014-2018 yılları arası liselere ve üniversitelere yerleşme oranları ile ilgili sunum yapılarak akademik başarı hakkında analizler yapılarak, değerlendirmede bulunuldu. 
Yapılan sunumun ardından konuşan Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı; “’Burada yaptığımız toplantıların amacı, öğretmenlerimizi başarılı, başarısız olarak adlandırmanın aksine kendi durumumuzun farkına varıp, öz değerlendirme yaparak mevcut durumu nasıl daha iyi hale getirebiliriz sorusunun cevabını aramaktır’’ dedi.
Başarının metodolojisinin, Toplam Kalite Yönetimi ve PUKÖ (Planla-Uygula-Kontrol et _Önlem al) döngüsünü uygulayarak anlaşılabileceğini söyleyen Yazıcı, bu öğretim yöntemlerine paralel olarak yapılandırmacı eğitim kapsamında  öğrenci merkezli ,öğretmen rehberliğinde bir eğitimin daha etkili ve verimli, olacağını dile getirdi.
“Hedefimiz şahikaya çıkmaktır” diyen Yazıcı, etkili ders işleme ,analitik düşünme becerisi kazandırma ,öğrenme stilleri belirlenmesi ve bu doğrultuda ders işlenmesi ,öğrencilerin sosyal-kültürel faaliyetlere katılımının sağlanması, veli-okul işbirliği ve eğitimi ,soyut kavramları yaşantımızdan örnekler vererek anlatmak, dil eğitimi, ders işleme yöntemleri ve teknikleri, ölçme değerlendirme, akademik başarı ve öğretmenlik mesleğinin zorlukları ve güzellikleri konularına değindi.
Yazıcı şöyle konuştu; “Aynı zamanda müdürlüğümüz bünyesinde kurulan ölçme-değerlendirme merkezi koordinesinde okullarda uygulanmak üzere deneme sınavı hazırlanarak, siz değerli öğretmenlerimizden oluşan bir soru hazırlama ekibinin oluşturulacağını ve bu konuda da desteklerinizi esirgemeyeceğinizden şüphemin olmadığını dile getirmek isterim. Bu yaptığımız toplantı bir durum tespitidir ve tüm branş bazında siz değerli öğretmenlerimizle bir araya gelerek bu toplantılarımızı yapacağız” diye konuştu.
Toplantının ardından öğretmenlerimizin yazılı olarak istek, talep ve görüşlerini alan Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, verilen taleplerin tamamını değerlendireceğini söyleyerek, toplantıya katılan, eğitimine katkı sağlayan ve destek veren herkese teşekkür etti, branş bazında toplantıların devam edeceğini vurguladı.

 

28 Kasım 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 689 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız