Yozgat Çamlık Tv

‘Herkes bunu kullanacak’

Bozok Üniversitesi Öğr. Üyesi Dr. Mehmet Ertuğ Yavuz, Bilgisayar, internet ve sosyal medyanın herkesi sardığını belirterek, çocukluktan ölene kadar bu teknolojiyi herkesin kullanacağını söyledi. Yavuz, dijital çağda medya okur yazarlığının çok popüler olduğunu belirtti.

‘Herkes bunu kullanacak’

Bozok Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ve İngilizce ve Edebiyat Topluluğu tarafından ‘dijital çağda eleştirel medya okuryazarlığı’ konferansı düzenlendi.
Konferansta konuşan  Bozok Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ertuğ Yavuz, İngilizce’nin Türkiye’de büyük bir problem olduğunu,  ana sınıfından üniversite bitene herkesin İngilizce çalıştığını fakat konuşamadığını, yazamadığını ve anlamadığını söyledi. 
Günümüzün  teknoloji çağı olduğuna dikkat çeken Mehmet Ertuğ Yavuz, “Dijital çağda medya okuryazarlığı gerçekten çok popüler. Bilgisayarlar, internet ve sosyal medya herkesi sarmış durumda, çocukluktan ölene kadar bu teknolojiyi herkes kullanacak” diye konuştu. 
Konferansa konuşmacı olarak katılan ABD Büyükelçiliği İngilizce Eğitim Ataşesi David Fay,  dijital çağda eleştirel medya okuryazarlığına ilişkin dikkat edilmesi gerekenler değerlendirmelerde bulundu. Medyada yer alan metinlere eleştirel bir yaklaşım sergilenmesi gerektiğini belirten David Fay, örnek metin ve görsellerle katılımcıları bilgilenirdi. 
David Fay amacının Türkiye’nin İngilizce eğitimini gerçekleştirme çabalarının desteklemenin yanı sıra bu çabaları Birleşik Devletler uzmanlığı ve kaynaklarıyla birleştirmek olduğunu ifade etti.  

 

28 Kasım 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 815 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız