Yozgat Çamlık Tv

Bozok’un köprüsü sağlam

Bozok Üniversitesi bünyesinde 8 Mayıs 2017 tarihli Resmi Gazete’de kuruluşu resmen gerçekleşen Girişimcilik ve Üniversite-Sanayi İşbirliği Uygulama ve Araştırma Merkezi, faaliyetlerini artan bir ivme ile sürdürmeye devam ediyor.

Bozok’un köprüsü sağlam

Merkez Müdürü Dr. Mehmet Kara, üniversite bünyesine girişimcilik ve üniversite sanayi işbirliği konularında yapılan birçok faaliyet olduğunu ve henüz resmi olarak kurulmadan önce de bu faaliyetleri gerçekleştirdiklerini beyan ederek, daha sonra alınan bir karar ile merkezin kurulmasının zorunluluk haline geldiğini bu minvalde gerçekleşecek bütün faaliyetlerin merkezin sorumluluğunda gerçekleştirildiğini söyledi.
Kara, belirlenen hedefler doğrultusunda önümüzdeki dönemlerde de daha da kapsamlı faaliyetler gerçekleştirileceğini açıkladı. Merkezin yaptığı faaliyetler hakkında bilgi veren Kara, şunları söyledi;
- Dünya Kooperatifçilik Günü kapsamında “Girişimcilik ve Kooperatifçilik“ paneli düzenlenmiştir.
- İlimizde bulunan Ticaret ve Sanayi Odaları ve Ticaret Borsalarının Genel Sekreterlerinin katılımı ile “Genel Sekreterler Konuşuyor” paneli düzenlenmiştir.
- Yozgat Bozok Üniversitesi, Bozok Teknopark ve Sorgun İŞGEM’in ortak katılımı ile üniversitemiz bünyesinde iş fikri oluşturma eğitimi verilmiş ve akabinde “Fikrinden Girişim Çıkart” yarışması düzenlenmiştir.
- Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası, Yozgat İş Kurumu ile ortaklaşa Akdağmadeni ilçemizde “Girişimcilik Eğitimi” düzenlenmiştir.
- Yozgat Ticaret Borsası ile “Girişimcilik Eğitimi” düzenlenmiştir.
- Şefaatli Ticaret ve Sanayi Odası, Yozgat İş Kurumu ile ortaklaşa Şefaatli ilçemizde “Girişimcilik Eğitimi” düzenlenmiştir.
- Şefaatli Ticaret ve Sanayi Odası, Yozgat İş Kurumu İle ortaklaşa Şefaatli ilçemizde kadın girişimcilere yönelik “Girişimcilik Eğitimi” düzenlenmiştir.
- Yozgat Bozok Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulunda “Girişimcilikte Başarı Hikâyeleri” konulu söyleşi Sorgun TSO Genel Sekreteri Sayın Sami ERDOĞAN’ katılımı ile gerçekleştirilmiştir.
- Yozgat Bozok Üniversitesi 1. Kariyer Günleri kapsamında yapılan bütün organizasyonlar merkezimizin sorumluluğunda gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda;
* Kariyer Günleri “KOSGEB Bilgilendirme Toplantısı”
* Eğitim Fakültesinde sınıf öğretmenliği bölümü öğrencilerine “Başarılı Bir Öğretmenin Uygulamaları” konulu söyleşi,
* Yozgat İş Dünyasının saygın iş adamlarının ve Sorgun İŞGEM projesi Takım Liderinin katılımı ile “Başarı Hikâyeleri” konulu program,
* Üniversitemiz kongre ve kültür merkezinde başta iş dünyasından firma ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarının stant açarak öğrencilerimiz ile buluşturulması,
* İletişim Fakültesi öğrencilerimiz için, Yozgat Çamlık Gazetesinin bir sonraki gün yayına hazırlanma sürecinin canlı olarak uygulanması, faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.
* Alanında başarılı iş insanlarını, öğrencilerimiz ile buluşturularak tecrübelerinin aktarıldığı programda ETPA GIDA LTD.ŞTİ Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zafer ÖZIŞIK yoğun katılımlı bir programda verimli bir söyleşi gerçekleştirmiştir.
*  Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında Üniversitemiz ile ETPA GIDA LTD. ŞTİ arasında staj sözleşmesi imzalanmıştır.
* Başta Ticaret ve Sanayi Oda ve Borsalarımız olmak üzere danışmanlık faaliyetleri sürdürülmektedir.”
Yapılan faaliyetlere dair değerlendirmeler neticesinde Merkez Müdürü Dr. Mehmet Kara, “Çalışmalarımızda bize hep destek olan, yol gösteren ve imkânlar sunan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Salih Karacabey ve birçok çalışmayı birlikte organize ettiğimiz, sürekli yanımızda olan Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Şenol Akın hocalarımıza da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

3 Aralık 2018 Pazartesi tarihinde eklendi ve 935 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız