Yozgat Çamlık Tv

BEYAZ MELEKLERİN İYİLİK HAREKETİ

Yozgat 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde çalışan hemşireler ihtiyaç sahibi aile ve çocuklar için ‘eski yeni fark etmez sen de paylaşır mısın?’ kampanyası başlattı.

BEYAZ MELEKLERİN İYİLİK HAREKETİ

Kampanya kapsamında kullanılmayan kıyafet ve oyuncaklar toplanarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Kısa sürede bir çok ailenin ihtiyacını karşılayan hemşireler kampanya ile insanları mutlu etmek istiyorlar.
“DESTEK OLMAK İSTEDİK”
1 Nolu Aile Sağlık Merkezi hemşirelerinden Rabia Ünlüsoy, kampanyayı diğer hemşire arkadaşları Lale Öztürk, Rukiye  Aktaş ile Songül Demirtaş ve diğer çalışanlarla bu projeyi başlattıklarını söyledi.
Ünlüsoy, “Sağlık ocağına gelip giden hastalardan gördük ki böyle bir açık var. Arkadaşlarla ne yapabiliriz diye düşündük ve böyle bir kampanya başlattık.  Özellikle çocuklara, bunun yanında ailelerine destek olmak amacımız. Sağolsun arkadaşlarımız kampanyamıza büyük ilgi gösterdi. Toplumun her kesiminden destek geliyor. Onlar kıyafet ve oyuncakları bize ulaştırıyor, bizde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz” dedi.
“MUTLU ETMEK İSTEDİK”
Evde kullanmadıkları oyuncak ve kıyafetlerin sağlık ocağına getirebileceklerini anlatan Rabia Ünlüsoy, “Oyuncak ve kıyafet olarak başladık. Amacımız sevindirmek, mutlu etmek. Biz bu kampanyayı duyurduk. Şuan için dönüşler gayet güzel. Ama daha fazla destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

3 Aralık 2018 Pazartesi tarihinde eklendi ve 1288 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız