Yozgat Çamlık Tv

‘Yozgat’a pay yok’

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven’in, Plan Bütçe Komisyonu’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bütçe görüşmesinde Bakan Mehmet Nuri Ersoy’a Yozgat’ın termal turizm potansiyellerine ve atıl durumda ki halk kütüphanelerine yönelik yaptığı konuşmada yönelttiği sorulara Bakan Ersoy yazılı cevap verdi.

‘Yozgat’a pay yok’

Bakan Mehmet Nuri Ersoy imzası ile gönderilen yazıda, “Yozgat iline 2002-2018 yılları arasında kütüphane onarımı ve yenileme için 16 yılda 1 milyon 410 bin TL gibi düşük bir ödenek gönderildiği belirtilen yazıda; il merkezi, Boğazlıyan ve Yerköy halk kütüphanelerine yenileme için ödenek gönderildiği ancak diğer ilçelere yönelik somut bir çalışmanın henüz olmadığı belirtildi”.
Tarih, doğa ve termal turizme yönelik yapılan çalışmaları soran Keven, buna karşı aldığı cevabın muğlak ifadeler içerdiğini söyledi
Keven, “Yozgat ile ilgili ne yapılabilir veya ne gibi çalışmalar yapılıyor diye bakanlarımıza devamlı ulaşmaya bilgi almaya çalışıyoruz. Son olarak Kültür ve Turizm Bakanı ile Plan Bütçe Komisyonu’nda yaptığım görüşmede Sn. Bakan’a Yozgat turizmiyle ilgili birtakım sorular yönelttim. Biz isterdik ki turizm alanında bir atılım başlatılmış olsun ve bizde bunları duyuralım. Roma Hamamı gibi tarihi eserlere yönelik çalışmalar yürütülüyor bunun için ilimiz adına teşekkür ediyorum. Ancak Yozgat ve ilçelerinde bulunan termal turizm potansiyeline yönelik somut bir çalışma yapıldığı söylenemiyor. ‘Çalışılmaktadır’, ‘Sağlanmaktadır’ gibi muğlak ifadeler değil biz somut bir kalkınma planı istiyoruz. Yozgat bunu fazlasıyla hak ediyor. Ülkemizin her yanı ayrı güzel, turizmin sadece deniz turizminden ibaret görülmemesi lazım. Yozgat bütçeden yeterince pay alamıyor. Sn. Bakan’dan tekrar ilimize ilgi gösterilmesini talep ediyorum” dedi. 

5 Aralık 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 536 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız