Yozgat Çamlık Tv

Sıladan gurbete Vali mesajı

Yozgat Valisi Kadir Çakır, Hollanda Yazgatlılar Federasyonun onura düzenlediği Yozgatlı İşadamları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının iştirak ettiği kahvaltı programına katıldı. Çakır burada gurbetçi işadamlarına; “Sizlerin buralarda birlik ve beraberlik içerisinde, kendi kültür ve değerlerinizi yaşatan örgütlü toplum olmanız, bizim için paradan puldan, maldan, mülkten çok daha kıymetli ve çok daha değerlidir” mesajı verdi.

Sıladan gurbete Vali mesajı

Vali Çakır burada yaptığı konuşmada; “Bizim için Avrupa’da sahip olduğumuz en kıymetli değer, insan kaynağımızdır. Sizlerin buralarda birlik ve beraberlik içerisinde, kendi kültür ve değerlerinizi yaşatan örgütlü toplum olmanız, bizim için paradan puldan, maldan mülkten çok daha kıymetli ve çok daha değerlidir. Sizleri buralarda Anadolu’nun kültür ve medeniyetini yaşatan kültür elçileri olarak görüyorum. Her şeyden önce bizi biz yapan değerlerimizden taviz vermeden, işadamlarımız, sivil toplum örgütlerimiz ve Türk kökenli siyasetçilerimizle birlikte, içerisinde yaşadığınız toplumun bir üyesi olarak birlikte yaşama ve birlikte yönetme talebinizin demokratik hak ve talepleriniz kabul edilmesinden memnuniyet duyduğumu da belirtmek isterim. Ayrıca içerisinde yaşadığınız toplumların sosyal, kültürel, ekonomik hayatına sağladığınız katma değeri görmüş olmaktan da çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.  
“YOZGAT’I MUTLAKA ZİYARET EDİN”
Vali Çakır, işadamlarından tatil için Türkiye’ye geldiklerinde memleketleri Yozgat’ı ziyaret etmeleri tavsiyesinde bulundu. 
Çakır’ın gurbetteki tüm Yozgatlılara mesaj niteliği taşıyan konuşması şöyle: “Burada çok önemli gördüğüm bir hususu da dile getirmek isterim. Sılay-ı rahim etmenizi çok önemsiyorum. Tatil için Türkiye'ye geldiğinizde çoluk çocuğunuzla, torunlarınızla birlikte Yozgat'ı mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum. 
“HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI SAĞLAYACAĞIZ”
Birikimlerini Yozgat'ta yatırıma dönüştürmek isteyen işadamlarımıza her türlü kolaylığı ve yatırım imkanları sağlamayı vaat ediyorum. Yozgatlı olsun olmasın sermaye sahibi işadamlarımızı Yozgat’ımıza yatırım yapmaya davet ediyorum.
Konuşmamın başında da söylediğim gibi, bizim için en değerli kaynak insan kaynağımız olduğuna tekrardan dikkat çekerek bütün hemşerilerimizi saygı, sevgi ve muhabbetlerimle selamlıyorum.”

 

5 Aralık 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 475 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız