Yozgat Çamlık Tv

‘Ciddiye almalıyız!’

Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktörü İbrahim Baş, ligde ilk yarının bitimine kalan iki haftanın, yönetimi, taraftarı, teknik heyeti ve oyuncusu ile birlikte çok ciddiye alınması gereken haftalara girdiklerini söyledi. Baş, ligde çok iyi bir hava yakaladıklarını ama bunun sürdürülebilir olmasının önemli olduğuna dikkat çekti.

‘Ciddiye almalıyız!’

Sungurlu deplasmanının da üç puan alınması gereken bir maç olduğunu vurgulayan İbrahim Baş, “Sezon başından bu yana her maça üç puan için çıkacağımızı söylüyoruz. Önümüzdeki Sungurlu maçı da bunlardan bir tanesi. Buradan da bir üç puan almamız gerekiyor. Ama maçı hafif görmek, maçı zayıf görmek, maçı ne biliyim nasıl olsa geçeriz anlayışı hepimize zarar verir. Çünkü en iyi acı tecrübeyi Yozgatspor geçen sezon bu ligde yaşadı zaten.  Şampiyonluğa aday olan üç tane takımı kendi sahasında ve deplasmanda yenmiş olmasına rağmen basit gördüğü maçlarda kaybettiği puanla ligde maalesef istediği sonuçları alamadı. Bu sene de gerçekten çok iyi gidiyoruz. İyi bir ambiyans yakaladık, seyircisi ve yönetimi ile. Bu ortamın ileriye  taşınabilmesi için ciddiyetimizi hiç bırakmadan devam ettirmemiz gerekiyor. Bunu sadece futbolcu kısmından değil, taraftar ve yönetim kısmı ile de birlikte yapmalıyız. Çok ciddiye alınarak hareket edilmesi gereken haftalara giriyoruz. Herkesin bizi ne zaman tökezleyecek diye beklediği bir ortamda bunu kimseye fırsat olarak vermememiz gerekiyor. O yüzden Sungurlu maçı da ligin belki sondan ikinci sırada bulunan bir takım olarak değerlendirilse de deplasmanda oynayacağımız için sene başlangıcındaki bir amacımızın dışında bir amaç taşımıyoruz. Evet her şey çok güzel gidiyor. Ama bu güzelliğin karı işin devamlılığında bu işi devamlı hale getirmemiz lazım” dedi.
“BÜTÜN
OYUNCULARIMIZI 
HAZIRLIYORUZ”
Takımda yapılan oyuncu değişikliklerini de anlatan İbrahim Baş, “Bu takımın 24 tane oyuncusu bizim oyuncumuz. Herkesi her an kullanabilme becerisine sahip olabilmeliyiz. Sonradan gelen oyuncumuzda bizim oyuncumuz. Takımda banko oynayan da bizim oyuncumuz. Ligin binbir hali var. Her türlü durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kaldığınız her duruma karşı bir B planınızın olması gereken bir ortamda oyuncuları hazırlamanız gerekiyor. Oyuncularımızdan maksimum nasıl faydalanırız onun planını yapıyoruz” diye konuştu (Haber Murat KARATEKİN)

 

6 Aralık 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 448 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız