Yozgat Çamlık Tv

Başkan Vekili Telli madencilerle buluştu

Sorgun Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Telli, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla Yeni AnadoluMadencilik İşletmesinde ve Havza Madencilik işletmesinde çalışan madencileri ziyaret etti.

Başkan Vekili Telli  madencilerle buluştu

Madenciler gününü kutlamak amacıyla Yeni Anadolu Madencilik İşletmesinive Havza Madencilik işletmesini ziyaret eden Belediye Başkan VekiliYusuf Telli, işletme müdürü, mühendisler ve maden işçileri bir araya geldi.
Madenciliğin, dünyanın en zor mesleklerinden biri olduğuna değinen Başkan Vekili Telli,"Madenciler ülkemizin ve bölgemizin gururudur. Onların, canları pahasına çok zor şartlar altında çalıştıklarını çok iyi biliyoruz. Çok zor bir mesleği icra eden madenci kardeşlerimize, kazasız belasız çalışmalar diliyorum. Bu zor şartlarda kazandığınız para, ananızın ak sütü kadar helal. Ekonomimize çok ciddi katkıda bulunuyorsunuz. Bu özel gününüzde sizleri yalnız bırakmak istemedik. 4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nüzü tebrik ediyorum. Dost bağına bahanesiz gelinmez derler. Biz bu özel gününüzü bahane ederek, sizlere kolay gelsin demek için, kazasız belasız çalışmalar dilemek için, sizi ziyarete geldik. İhtiyaç hasıl olduğunda da her zaman yanınızdayız" ifadelerini kullandı.

 

6 Aralık 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 306 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız