Yozgat Çamlık Tv

BOZOK’ta ‘KALiTE’

Türkiye’de üniversitelerin eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile idari hizmetlerinin kalite düzeylerine ilişkin ulusal ve uluslararası kalite standartlarına göre değerlendirmeler yapan, iç ve dış kalite güvencesi, akreditasyon süreçleri ve bağımsız dış değerlendirme kurumlarının yetkilendirilmesi süreçlerini yürüten Yükseköğretim Kalite Kurulu’nun bu kez ki adresi Yozgat Bozok Üniversitesi oldu.

BOZOK’ta ‘KALiTE’

Üniversite adına verimli geçen paydaş toplantılarında bir kez daha gelişen ve büyüyen Bozok Üniversitesi gerçeği ortaya koydu. 

Yüksek Öğretim Kaliteli Kurulu (YOKAK) Kurulu, Bozok Üniversitesi’nde 2-5 Aralık tarihleri arasında değerlendirme toplantıları düzenledi. Tüm üniversitelerde 5 yılda bir gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına iç ve dış paydaşlar katıldı. Gazetemiz adına Yazıişleri Müdürümüz Tarık Yılmaz’ın da katıldığı paydaş toplantısında üniversitenin dünü ve bu günü konuşulurken, gelişen ve büyüyen Bozok Üniversitesi gerçeği dış paydaşların ifadeleri ile birlikte bir kez daha dile getirildi. 
Kalite Kurulundan 7 üyenin katılımı ile yapılan dış paydaş toplantısına kurum temsilcileri, öğrenci, tedarikçi ve üniversite hastanesinde tedavi görmüş hasta da katıldı. 
Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Bozok Üniversitesi tüm yönleri ile masaya yatırıldı. 
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’le önemli ivme ve gelişim yakalayan üniversitenin içinde bulunduğu durum kalite kurulu toplantısında da gündeme geldi. Tüm paydaşlarla detaylı yapılan görüşmelerin sonunda oluşturulacak rapor Bozok Üniversitesi’ne gönderilecek. Böylelikle üniversitenin gelişim sürecinde tüm yönleri ile röntgeni de çekilmiş olacak. Elde edilen rapor Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey ve tüm yönetim kadrosundaki isimlerin yürüteceği çalışmalara ışık tutacak.

 

6 Aralık 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 510 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız