Yozgat Çamlık Tv

İki yıl aradan sonra yeniden başladı

Yozgat Belediyesi Nida Tüfekçi Türk Halk Müziği Korusu iki yıl aranın ardından çalışmalarına yeniden başladı. Çağrı Çınarer şefliğindeki koro Cumartesi günleri çalışmalarını sürdürüyor.

İki yıl aradan sonra yeniden başladı

Yozgat Belediyesi Kültür Müdürü Fadime Solmaz, koronun 10 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu söyledi.
Solmaz, “Yozgat Belediyesi Nida Tüfekçi Türk Halk  Müziği Korusu iki yıl ara vermişti. Bu yıl çalışmalarına tekrardan başladı. Şuanda Çağrı Çınarer’in şefliğinde yeniden çalışmalarına başladı. Hem Nida Tüfekçi Türk Halk Müziği Korosunun içerisinde eskiden çalanlar ve söyleyenlere açık hem de yeni katılmak isteyen koristlere açık bir koro olarak çalışmalarına başladı. Koristlerimiz için bir başvuru formu hazırladık. Büyük  Sinema Kültür ve Sanat Merkezinde bu başvuru formları var. Katılmak isteyenler için son bir tarih vermedik. Daha çok kişi katılabilsin diye. Başvurular hala sürüyor” dedi.
İLK KONSER 
MART’TA

Nida Tüfekçi Türk Halk Müziği Korosunun ilk konserini önümüzdeki yıl Mart ayı içerisinde vereceğini dile getiren Fadime Solmaz, “Yaklaşık 1,5 2 aydır sazendelerimiz çalışıyor. Koristlerle birlikte çalışmaya da çalışmaya da başladılar. Çalışma esnasında bir sınırlama yok. Koro’ya katılmak isteyenler sayısında bir sınırlama yok. Fakat hocalarımız sahneye çıkarken yani koro konser vereceği esnada konsere çıkacak kişi sayısını belirlerken Koro çalışmalarına düzenli olarak gelen insanlardan bir ekip belirleyecekler. Tahmini olarak 20 kişiden oluşacak bir ekip sürekli sahneye çıkacak” diye konuştu.

27 Aralık 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 2343 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız