Yozgat Çamlık Tv

Gururumuz Çağdaş Hoca

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Kampusu Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Çağdaş Özdöl, Türkiye’nin en genç Profesörlerinden birisi.

Gururumuz Çağdaş Hoca

Doğma büyüme Yozgatlı olan Prof. Dr. Çağdaş Özdöl, ilkokuldan, liseye kadar eğitimini Yozgat’ta tamamladığını söyledi. Geçtiğimiz hafta Zafer Türk Mutfağı’nın konuğu olan Özdöl, Çamlık Gazetesi sahibi Zafer Özışık’a hem hayatını hem de başarısının sırlarını anlattı.
Özdöl, “Yozgat’ın içindenim. Annem ve babam öğretmen. İlkokulu Sakarya İlkokulunda Orta Okulu liseyi de Anadolu lisesinde ilk öğrencilerindenim. Ama lise son sınıfı Ankara’da okudum. Ankara Üniversitesi Tıp fakültesinden sonra kardiyoloji bölümünde ihtisasa başladım. Ardından uzmanlık, derken doçentlik, sonra da profesörlük oldu” dedi.
EN GENÇ PROFESÖR
5 yıl önce Profesör unvanını aldığını dile getiren Çağdaş Özdöl, “Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi kardiyoloji anabilim bölüm dalında öğretim üyesiyim. 5 yıldır profesörüm. Ayrıca Cebeci kampusunun başhekim yardımcılığını devam ettiriyorum” diye konuştu.
YOZGATLILARI TEDAVİ EDİYOR
Yozgat’tan sürekli hasta geldiğine dikkat çeken Çağdaş Özdöl, “Yozgat’tan sürekli gelen oluyor. Zaten akrabalarımız sürekli burada. Bizde uzun yıllar burada yaşadık. Hastalarla sürekli oluyor. Olmayan gün yok” ifadelerini kullandı.
“ÇALIŞMAMIN KARŞILIĞI”
Profesör olmasındaki başarıyı anlatan Çağdaş Özdöl, “Birincisi kendine güven önemli. Çalıştığında başarı mutlaka gelecektir. İkincisi Ankara’da Yozgatlı çok. Çalıştığım kurumda bile o kadar fazla ki. Kendi içindeymiş gibi fark etmiyor. Her yer aynı. Bu konuda kendine özgüven eksikliğine gerek olacak bir şey yok. Çalıştığında başarı kendiliğinden gelecektir” dedi.
 

31 Aralık 2018 Pazartesi tarihinde eklendi ve 1545 kez okundu

YORUMLAR

1 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız
Fatih karac

Hocam hastaniz ercan karac in ogluyum. Allah sizden razi olsun emeklerinizi bisa cikarmasin. Saygilar