Yozgat Çamlık Tv

Esnaf’a can suyu

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, finansman sıkıntısı çeken Yozgat esnafına can suyu olacak 8 milyon lira tutarında plasman sağladı.

Esnaf’a can suyu

Yozgat Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Uğur Bektaş, piyasa şartlarında esnafın içerisinde bulunduğu mali sıkıntıların giderilmesi için kredi musluklarını sonuna kadar kullandırmaya çalıştıklarını söyledi.

Türkiye genelinde kooperatiflerin 4-5 ay sonrasına kredi günü verdiklerini dile getiren Uğur Bektaş, Yozgat esnafının plasman durumuna göre en geç bir hafta içerisinde krediye ulaştığını belirtti. Bektaş, 2018 yılı içerisinde 50 milyon TL tutarında kredi desteğinde bulunduklarını belirterek, esnafın güvenli limanı olduklarını aktardı.

YOZGAT’A SAHİP ÇIKTI

Türkiye genelinde bir çok kooperatif plasman sıkıntısı nedeniyle üyelerine kredi kullandırmakta güçlük çektiğine dikkat çeken Uğur Bektaş, Yozgat’ta esnafa Halk Bankası kaynaklarından esnaf ve sanatkarlara kredi kullandırdıklarını hatırlatarak, TESKOMB Genel Başkanı Akgül’ün her zaman Yozgat esnafına sahip çıktığını vurguladı.

AKGÜL’E TEŞEKKÜR

Uğur Bektaş, TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül’ün esnafın ağabeyi olduğunu belirterek, ağırlığını kullanarak, kooperatiflerin plasman konusunda sıkıntı yaşamamasını sağladığını bildirdi. Bektaş, “Genel Başkanımız Yozgat ile ilgili hiçbir konuya kayıtsız kalmıyor. Yozgat esnafının finansman sıkıntısının giderilmesinde bizzat ilgileniyor. Plasman konusunda herhangi bir sıkıntı çekmiyoruz. Plasman konusunda bizlerden yardımlarını eksik etmeyen Türk Esnaf ve Sanatkarının sesi ve sahibi Yozgat’ımızın büyük şansı olan TESKOMB Genel Başkanımız Abdulkadir Akgül’e esnaf ve sanatkarlarımız ve kooperatifimiz, aynı zamanda şahsım ve yönetim kurulumuz adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Halkbankası Yozgat Şube Müdürü İdris Dişli ve Halkbank personellerine de esnafa verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

7 Ocak 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 1046 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız