Yozgat Çamlık Tv

2023 Eğitim vizyonu belgesi çalıştayı yapıldı

​İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bozok Toplantı Salonunda 2023 Eğitim vizyonu belgesi çalıştayı yapıldı.

2023 Eğitim vizyonu belgesi çalıştayı yapıldı

Toplantıya İl Milli Eğitim MüdürüYusuf Yazıcı, Bozok Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Mustafa Böyükata, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, Okul Müdürleri ve farklı branşlardan öğretmenler katıldı.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından 2023 Eğitim Vizyonu kamuoyuna duyurulmuştur. Bundan sonraki süreçte Merkez ve ilçe teşkilatlarımızda konuyla alakalı çalıştaylarımız başlamış olup, yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

Yazıcı, “İl geneli olmak üzere eğitim camiamızla birlikte yapacağımız çalışmalar, sunulacak görüş ve öneriler ve yapılan değerlendirmeler raporlaştırılarak İl raporu olarak Bakanlığımıza ulaştırılacaktır. Eğitim-öğretim faaliyetleri sürekli değişkenlik gösteren bir süreçtir. İnsanın toplumun ve yaşam algılarının sürekli değiştiği bir dünyada bu süreç de statik olmaktan ziyade dinamik bir şekilde devam etmektedir. Sanayinin ve teknolojinin ilerlemesiyle beraber Dünyadaki değişime dönük çalışmalar yapmak hatta değişimin öncüsü olmak durumundayız. Bizler Eğitim camiası olarak Dünyadaki bu hızlı değişimi göz önünde bulundurup  Ülkemizin eğitim-öğretimini hareketli ve dinamik süreçlerle yönetip geleceğimizin teminatı olan gençlerimize emanet edeceğiz. Aile olarak gördüğümüz eğitim camiamızla birlikte toplam bir algı ve idrakla beraber kolektif bir anlayışla bu işin üstesinden geleceğimizden hiç şüphem yoktur. Şimdiden çalıştayımıza katılan tüm meslektaşlarıma teşekkür eder çalışmalarımızın başarılar getirmesini dilerim” diye konuştu.

 

Konuşma sonrasında Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda katılımcılar, oluşturulan çalışma grupları ile veriye dayalı yönetim, ölçme ve değerlendirme, insan kaynaklarının geliştirilmesi ve yönetimi, okulların finansmanı, teftiş ve kurumsal rehberlik hizmetleri, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, özel eğitim, özel yetenekli öğrenciler, yabancı dil eğitimi, öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüm, erken çocukluk, temel eğitim, orta öğretim ve mesleki ve teknik eğitim liseleri, hayat boyu öğrenme konularında sorun ve çözüm önerilerini ele alarak İlimiz raporunu hazırladı.

 

8 Ocak 2019 Salı tarihinde eklendi ve 791 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız