Yozgat Çamlık Tv

“Yapıcı eleştirilere açığım”

Yozgat Valisi Kadir Çakır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Yozgat ve ilçelerde görev yapan gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. ‘Her görev zor ama gazetecilerin görevi daha zor’ diyen Vali Kadir Çakır, her türlü yapıcı eleştiriye açık olduğunu söyledi.

“Yapıcı eleştirilere açığım”

Çakır, “Hak yolunda, memleketin birliği ve beraberliği konusunda şehit olan bütün gazetecilere Allah’tan rahmet diliyorum. Siz memleketimizin, şehrimizin olmazsa olmaz insanlarısınız. Emek veren insanlarsınız. Geleli çok olmadı,  geldiğim günden bugüne kadar da bana çok büyük ilgi gösterdiniz. Bütün eleştirilerinize açığım. Kafamı kuma gömmem. Orada yazılan eleştirileri okurum. Burada hepimizin bir denge kurması lazım. Sizin eleştirilerinizin de yapıcı olması lazım. Karşıdaki insanla esas olan bireysel bir çatışmaya girmemek” dedi.
“SAMİYET VE GÜZELLİK VAR”
Her gün ilk iş olarak yerel gazeteleri okuduğunu dile getiren Vali Kadir Çakır, “Genelde büyük emek harcadınız işlere çok zaman eleştiri alabileceğiniz bir meslek icra ediyorsunuz. Yozgat’ta çok güzel güçlü bir yazılı basın var. Her gün ilk iş olarak yerel gazetelere bakıyorum. Onlarda insan ayrı bir doğallık buluyor, kendine ait bir şeyler buluyor. Çünkü iş büyüdükçe her şey fabrikasyona dönüyor, duygudan uzaklaşıyor. Yerel basında ciddi bir samimiyet, güzellik var. Onları olabildiğince hiçbir ayrım yapmadan tek tek okumaya çalışıyorum. Okuyamadıklarımı eve götürüp, orada okuyorum” diye konuştu.
“ORTAK AKIL OLUŞTURMAK ZORUNDAYIZ”
Önemli olanın hizmet olduğuna dikkat çeken Vali Kadir Çakır, “Hepimizin hizmet odaklı olması lazım. 
Yozgat’ın kalkınması için ilçelerimizin kalkınması için bütün öneri ve tekliflerinize açığız. Hepimizin aklımızı birleştirerek bir ortak akıl oluşturmamız lazım. Çünkü sizin kendi tecrübeleriniz var. Yıllardır bu coğrafyada yaşıyorsunuz” şeklinde konuştu.   

 

11 Ocak 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 370 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız