Yozgat Çamlık Tv

Arslan’dan arabaşılı kutlama

Belediye Başkanı Kazım Arslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Hayri İnal Konağında basın mensuplarına arabaşı ikramında bulundu.

Arslan’dan arabaşılı kutlama

Belediye Başkanı Kazım Arslan, yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek hem arabaşı yuttu hem de sohbet etti.

Tarihi Hayri İnal Konağı’nda gerçekleştirilen programa Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan ve basın mensupları katıldı.

 Belediye Başkanı Kazım Arslan, arabaşının Yozgat ile özdeşleştiğini belirterek,  “Yozgat’ın uzun kış gecelerinde dostların bir araya gelmesine vesile oluyor. Soğuk ve uzun kış gecelerinde ilimiz için önemli bir sohbet ve eğlenceye vesile oluyor. İnsanımız arabaşı vesilesi ile akrabaları ve dostlarıyla bir araya gelerek muhabbet etmiş oluyor. Bizim üzerimize düşen ise bu geleneğimizi tanıtmak ve yaşatmaktır. Bu ülkemizin pek çok şehrinde yapılmasına rağmen bu Yozgat’ımızın yöresel yemeğidir” dedi.

Arslan, toplumun farklı kesimleriyle zaman zaman bir araya geldiklerine değinerek, Yozgat’ta fedakarca görev yapan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladıklarını hem de sohbet etme fırsatı bulduklarını söyledi.

11 Ocak 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 449 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız