Okuyan, okul!

Erdoğan Akdağ İlk ve Ortaokulunda kitap okuma saatinde en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi. İlkokul ve ortaokul da öğrenim gören 28 öğrenci madalya ile ödüllendirildi. Öğrencilere Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü de kitap hediye etti.

Okuyan, okul!

Okul Müdürü Mustafa Özyürek, dönem başında her sınıfta kitap okuma etkinliği başlattıklarını söyledi.
Özyürek, “Her hafta farklı günde farklı ders saatlerinde öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve okulda çalışan diğer arkadaşlarımız belirtilen saatte kitap okuma etkinliği yaptı. Öğrencilerimizin okudukları kitapları kitap okuma formları ile takip ettik. Çocuklarımız okudukları kitapların özetlerini çıkarıp öğretmenine teslim ediyor. Bu şekilde öğrencilerimizi takip ediyoruz. En çok kitap okuyan öğrencilerimizi madalya ile ödüllendirdik” dedi.
MADALYA VERİLDİ 
Birinci sınıftan, sekizinci sınıfa kadar bütün öğrencilerin  kitap okuduğuna dikkat çeken Mustafa Özyürük, “Her sınıftan bir öğrenciye madalya verdik. Toplamda 28 şubemiz var. 28 öğrencimize madalya yaptırdık” diye konuştu. 
“ÖRNEK ALMALARINI SAĞLADIK”
Proje ile öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedeflediklerini belirten Mustafa Özüyürek, “Kütüphanemizde bin 700 kitap var. Bu kitapların tamamı okundu. Biz bu işe idareyi, öğretmenleri de  dahil ederek çocukların örnek almasını sağladık” şeklinde konuştu.
“İKİNCİ DÖNEM DE DEVAM EDECEK”
Kitap okuma etkinliğinin ikinci dönem devam edeceğini dile getiren Mustafa Özüyürek, “Öğrencilerimiz kitapları çaprak okuma yapıyor. Yine gezici kütüphanenin kitaplığından da faydalanıyoruz. İkinci dönemde okumuzda yine aynı şekilde kitap okuma etkinliğimiz sürecek” ifadelerini kullandı.
KİTAP HEDİYE ETTİ
Öte yandan Gençlik Merkezi Müdürlüğü kitap okuma etkinliğinde birinci olan öğrencilere kitap hediye etti. Gençlik Merkezi Müdür Ali Sapmaz, müdürlüğü yarı yıl faaliyetleri hakkında öğrencilere bilgi verdi.
Sapmaz, öğrencileri ücretsiz eğitim faaliyetlerine katılmaya davet etti.

 

19 Ocak 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 1381 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız