‘Çocuk doktoru ihtiyacımız var’

İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, Yozgat’ta ve üç ilçede çocuk doktoruna ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. Şahin, Şehir Hastanesi, Akdağmadeni, Yerköy ve Boğazlıyan’da çocuk doktoru ihtiyacı olduğunu açıkladı.

‘Çocuk doktoru ihtiyacımız var’

Şefaatli Kayakamı Deniz Kılıç, ilçelerinde çocuk doktoru olmadığını belirterek, İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin’den çocuk doktoru talebinde bulundu. 
Kılıç, “Bir yere çocuk doktoru verilmesi için o yerde 20 bin çocuk olması gerekiyormuş. Bizim ilçemizin nüfusu zaten toplamda 15 bin. Haftada bir gün çocuk doktorunun ilçemize görevlendirilmesini talep ediyorum” dedi.
“ÇOCUK DOKTORU İHTİYACIMIZ VAR” 
İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, Yozgat ve üç ilçe de çocuk doktoruna ihtiyaçları olduğunu söyledi.
Şahin, “Uzman doktorların planlamalarını Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü işi tamamen global olarak düşünüyor. Yani nüfusa oranlama yapıyor. Şuanda ülke genelinde en zafiyette bulunulan dallardan biri pediatri. Yani nüfusu biz Sağlık Bakanlığına talebimizi, sebepleri ile beraber göndersek şuanda 7 bin nüfus kriterini çokta altına indirebileceklerini düşünmüyorum. Şuanda bizim Şehir Hastanesinde, Yerköy, Boğazlıyan, Akdağmadeni’nde çocuk doktoru ihtiyacımız var. Bu sadece biz has bir durum değil. Ülke genelinde mevcut çocuk doktorlarımız yan dala geçtiği için asıl ana branşlar eksiklik var” diye konuştu. (Haber Murat KARATEKİN)

 

1 Şubat 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 1219 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız