Kötü gidişe dur demek istiyor

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 4. Grupta mücadele eden temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK, ligin 17’inci haftasında deplasmanda Amasyaspor ile karşılaşacak. Kırımızı-siyahlı takım Amasya temsilcisini de yenerek kötü gidişe son vermek istiyor.

Kötü gidişe dur demek istiyor

Teknik Direktör İbrahim Baş, her maça nasıl hazırlanıyorlarsa Amasya maçına da o şeklide hazırlandıklarını söyledi.
Baş, her rakibin dikkate alınması gerektiğine dikkat çekti.
Alınan mağlubiyetler sonrasında dünyanın sonu gelmiş gibi matem havası oluşturulduğunu vurgulayan İbrahim Baş, “Aynı şey 8 puan önde iken de şampiyon olmuş havası estiriliyordu. Anladık ki şampiyon olmuş havası estirmek bu işte geçerli bir şey değil. Çünkü lig devam ediyor. Aynı şekilde iki maçı kaybetmekte çok sıkıntıya sokacak bir durum değil. Lig devam ediyor. Son haftaya kadar bu mücadele devam eder. Yozgat’ın bu işte var olabilmesi için seyircisi, futbolcusu, yönetim ve şehir ile  hep birlikte hareket etmek zorundayız. Bu iş lig bitinceye kadar, matematiksel bir takım şeyler netleşinceye kadar kesinlikle gevşemek yok. Biz sorumluluğumuzun farkındayız, ona göre hareket edeceğiz. İki tane kaybettiğimiz maç bizi sarsmaz” ifadelerini kullandı.
KADRO’DA 
REVİZYON
 
Öte yandan Teknik Direktör İbrahim Baş, Amasya maçının ilk 11’inde değişiklik yapması bekleniyor. Tecrübeli çalıştırıcının savunmanın sağında yeni transfer Hasan Tosun’a orta saha da ise Fideris Irıa’ya görev vermesi bekleniyor.
SAVUNMAYI 
ÖZEL ÇALIŞTIRDI

Teknik Direktör İbrahim Baş, takımın dünkü idmanında savunma oyuncularını özel çalıştırdı. İbrahim Baş, özellikle erken yenen gollere önlem almak için savunma oyuncularına antrenmanda neler yapmaları gerektiğini anlattı. (Haber Murat KARATEKİN)

 

9 Şubat 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 947 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız