MHP'DE ELLİ YIL

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sorgun eski Belediye Başkanı Yılmaz Kılıçarslan, MHP’nin 50 kuruluş yıldönümünü kutladı.

MHP'DE ELLİ YIL

Kılıçarslan yaptığı açıklamada, MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli, Ankara’daki Belediye Başkan Adayları tanıtım toplantısında üzerinde vurgu yaparak ve son Başbuğ Alparslan Türkeş’i rahmetle andıklarını söyledi.

“Partimizin 50. kuruluş gününü kutlu günde; 9 Şubatta fuar alanında tüm ülkücü Milliyetçilere kurulduğu günde olduğu gibi sağlam MHP lilere hitap edeceğini belirten Kılıçarslan, “Sorgun’un ilk ülkücü Yılmaz ağabeysi olarak Elli yıl öncesine gidince 50 yıllık unutulmaz hatıralarımız, coşkularımız, acılarımız gönlümüzü yeniden bir duygu seli halinde istila etti kuşattı. Türkeş Hindistan’dan (Zorunlu görev-sürgünden) döner dönmez DP. den ayrılarak rahmetli Osman Bölükbaşı’nın o günkü şartlar ve anlayışlarla kurmuş olduğu C.K.M.P.(Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi) ne kaydını yaptırdı ve yapılan ilk Genel Kurul Kongresinde Genel Başkanlığa aday olarak Genel Başkan seçildi. O günlerde Türkeş’in C.K.M.P’ye Genel Başkan seçilmesi için zamanın Yozgat Milletvekillerine nasıl ricalar, yalvarmalar yaparak o toy ve genç yaşımıza rağmen nasıl çalıştığımızı bugün gibi hatırlıyoruz.  Bu sebeple MHP’nin siyası yaşı 71 olmaktadır” dedi.

Kılıçarslan, “Bilahare Milliyetçe Hareket Partisi 9 Şubat 1969 tarihinde Adana’da resmen kurulduğu için MHP 9 Şubat 2019 günü 50.yaşını tamamlamış olacaktır. Yani Türkiye’mizin en kıdemli en tecrübeli ve yüzde yüz Milliyetçi ülkücü yegane partisidir. MHP bu güne kadar iktidar ortağı olmuş,kitle partileri hep MHP ye ihtiyaç duymuşlar ama MHP varlığı için hiçbir siyasi partiye ihtiyaç duymamıştır.Zira MHP nin güç kaynağı Allah CC.dan sonra bölünme kabul etmez asil Türk milletidir. Ülkü Ocakları 9 Ocak 1969 kuruluş günü itibariyle MHP’den 30 gün daha kıdemlidir. MHP Ülkücü fikirlerle ülkücülük temelleri üzerinde siyasi faaliyetine başlamıştır Ülkücülük nefislerini, egolarını yenerek sonsuz fedakarlık demektir.Yarım ülkücüler ülkücü hareketi siyasi kanadıyla birlikte tam öğrenerek kendilerini bir zahmet tamamlamaları temennisiyle 50.yılımızı kutluyor ve Asil Türk Milletine,Türk Milliyetçilerine dünyaya düzen verecek adalet ve insanlık getirecek bir güç vermesini acil olarak içtenlikle Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. 50.Yılımız Büyük Türk Milletine kutlu olsun” diye konuştu.

9 Şubat 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 911 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız