MHP Sorgun’u istiyor

MHP, 31 Mart Seçimlerinde Sorgun Belediyesi’ne üç hilalli sancağı çekmek için gece gündüz çalışıyor. Partinin genç adayı mühendis Erkut Ekinci, Çamlık Gazetesi’nin “Adaylar Çamlık’ta buluşuyor” köşesine önemli açıklamalarda bulundu.

MHP Sorgun’u istiyor

MHP Sorgun Belediye Başkan adayı İnşaat Mühendisi Erkut Ekinci, belediyecilik hizmetlerine mesleği gereği yabancı olmadığını belirterek, yaklaşan seçimler öncesi Sorgunlulara önemli mesajlar verdi.
SORGUN’A MÜHENDİS ELİ DEĞECEK
Ekinci, Yazıişleri Müdürümüz Tarık Yılmaz’a yaptığı açıklamada ilk olarak kendini tanıttı. Ekinci; “1981 Sorgun doğumluyum. Babam aşağıcumafakılı köyünden annem ise Sorgun’un yerlilerinden Büyükgöz’lerden. 3 kardeşiz. Kardeşlerimin ikisi de öğretmen. Babam da emekli öğretmen. 13 yıldır da büromu açtım ve serbest inşaat mühendisi olarak çalışıyorum. Son iki döneminde MHP belediye meclis üyeliği yaptım. 2005-2008 yılları arasında Sorgun Ülkü Ocağı başkanlığı yaptım.”
BELEDİYECİLİKTE TECRÜBEMİZ VAR
“Belediyecilik noktasından herkes bir yorum yapabilir. Ama dışarıdan girdiğiniz zaman öyle olmuyor” diyen Ekinci, 2 dönemdir belediye meclis üyesi olduğunu hatırlatarak; “Belediyedeki konuları çok yakinen takip eden insanlardan birisiyim. Özellikle imar ile ilgili çok fazla itirazlar oldu. Neler yapıldı, ne değişti bunları da çok iyi biliyorum. Birde belediyenin işleyişini biliyorum. Bu da önemli. Diğer adaylardan bu yönümüz biraz ağır basıyor. Diğer adaylardan belediyeciliği bilen, yakinen tanıyan bir kişi yok. Belediyecilik çok basit gibi görülebilir ama çok ince ayrıntıları var. Ben belediyeciliği şehircilik manasında düşünülmemesi lazım. Sosyal yönü, şehircilik yönü var. Bunların hepsini beraber değerlendirip belediyeciliği öyle yormak lazım. Vatandaşa sorsanız belediye ne yapar dediğinizde belki kalıplaşmış sözler söylenebilir. Bizim Sorgun’da belediyecilik noktasında yatırımların önünü açabilecek ufku geniş ileriyi gören insanlar tarafından idare edilmesi yönünde düşünüyorum. Belediyecilik aynı zamanda Sorgun’da yatırımcının önünü açabilecek hamleler üretmek zorunda” dedi.
EN ÖNEMLİ SORUN İŞSİZLİK AMA…
Ekinci, ilçenin en önemli sorunlarından bir tanesinin işsizlik olduğunu belirterek hem ilçeye katmadeğer katacak hem de istihdam oluşturacak projelerinin hazır olduğunu dile getirdi. 
Ekinci seçim çalışmalarına işsizliğe de çözüm üretecek projelerine ilişkin şu açıklamalarda bulundu: 
“Seçim çalışmalarımız mümkün olduğu kadar ziyaretlerde bulunuyoruz. Kurumların hemen hemen tamamını bitirdik. Uğradığımız esnaflar, kenar mahallelerde gittiğimiz aileler oluyor. Bunların tamamında hemen hemen söyle bir şey var. Vatandaşlarımız şikayet ediyor. Bizim çöpümüz düzenli alınmıyor diyor. Şehir merkezinde trafik sorunu var bu sorun ile ilgili bir şeyler düşünüyor musunuz?, sokak hayvanları bizi rahatsız ediyor. Çoluğumuz çocuğumuz okula gidemiyor. Bununla ilgili bir düşünceniz var mı, bayanlar parklara çocuklarımızı göndermekten korkuyoruz, bununla ilgili ne yapılacak. Yağmur yağdığı zaman yoldan karşıdan karşıya geçemiyoruz. Su birikintisi oluyor tarzında belediyenin asli hizmeti olan konularla ilgili vatandaşlarımız mustarip. Bu tür basit şeylerle ilgili vatandaşın beklentisi var.
Bu da şunu gösteriyor ki, 15 yıldır Sorgun’da belediyecilik adına belediyenin yapması gereken unsurlarla ilgili çok iyi hizmet alamamış. Öyle bir hizmet eksikliği var. Bu konuların tamamı aslında akıllı bir belediye başkanı için çok basit kısa zamanda çözülebilecek mevzular. Bende şunu söylüyorum. Bu konuların tamamını Sorgun halkı bir yıl versin. 31 Mart 2019’dan 31 Mart 2020’ye kadar gün saysın hepsini bitiririz. Hiç problem bırakmayız. Ama bizim ilgilenmemiz gereken daha uzun vadede çözmemiz gereken daha ciddi problemler var. Vatandaş belki çok fazla göremiyor. Göz ardı olduğu da söylenebilir. Bizim Sorgun’da bir işsizlik, istihdam problemi var. Bunu çözmemiz lazım. Kanayan bir toplumsal problem var. Bunu da çözmemiz lazım. Şehirleri imar ederken bir taraftan da toplumu imar etmemiz lazım. Ben bu şekilde görüyorum. Belediyeciliği hem şehrin, hem toplumun hem de istihdamı artıracak göçü durduracak tedbirlerin alınacağı bir durum olarak görüyorum. Bizim ivedi bir şekilde 31 Mart’tan sonra toplumun tamamını dört koldan sarıp bu konulara parmak basmamız lazım.”
KİMSENİN EKMEĞİNDE GÖZÜMÜZ YOK!
MHP Sorgun Belediye Başkan adayı Erkut Ekinci, seçilmesi halinde belediye çalışanlarının kesinlikle ekmeği ile oynama ile bir durumun söz konusu olmayacağını vurguladı.
Ekinci; “Bizim kimsenin ekmeğinde gözümüz yok. Öyle bir şey kesinlikle yapamayız. Yapmayız da. Bizim gezilerimizde maaş ile ilgili bir adaletsizlik var. Bu taşeron, geçici işçi dediğimiz belediyede şuanda istihdam edilen işçilerde aynı işi yapan farklı personellerin farklı maaşlar aldığını öğrendik. Biz bu adaletsizliği bitireceğiz. Aynı iş statüsünde en yüksek maaş alan onun maaşı ile bütün işçilerin maaşını eşitleyeceğiz. İkincisi hiç kimsenin yeri ile oynamayacağız. Bizim vatandaşımıza çözüm odaklı çalışmamız lazım. Ola ki vatandaşın sorunları, sıkıntıları ile ilgili çözümsüzlük noktasında direten birileri varsa bunu da art niyetli yapıyorsa kimse kusura bakmasın bunlarla ilgili de gerekli tedbirleri alırız. Bizim Sorgun halkına şunu söylüyorum. Siyasi ayrışmaları ve çekişmeleri bir kenara bıraksınlar. MHP’nin adayı benim. Benim Sorgun’a vaat ettiğim şeylere baksınlar. Sorgun için ufkuma baksınlar. Oluşturduğum projeler baksınlar. Diğer adayların tavırlarına, onların Sorgun için tasarruflarına baksınlar. Hangisi hangimiz Sorgun’u bir adım daha ileri götürecek bir aksiyonu gerçekleştiriyorsak hangimizde daha iyi bir ışık varsa onu tercih etsinler. Bizi siyasi çekişmeler kurtarmaz. Bizi birlikte beraber yürümek kaydıyla bir araya gelmek kurtarır. Onu da projelerle, toplum adına yapacağımız etkinliklerle yaparız. Ben Sorgun halkına bunu öneriyorum. Değerlendirsinler.”

 

11 Şubat 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 893 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız