‘Akdağlıların gönlünde olduğumuzu gördük’

Yozgat Çamlık Gazetesi’nin “Adaylar Çamlık’ta buluşuyor” bölümünün bu haftaki konuğu AK Parti Akdağmadeni Belediye Başkan adayı Önder Gürel oldu. Gürel, Yazıişleri Müdürümüz Tarık Yılmaz’a ilçede seçimin atmosferi ve AK Parti’nin durumuna ilişkin çok özel açıklamalarda bulundu.

‘Akdağlıların gönlünde  olduğumuzu gördük’

AK Parti Akdağmadeni adayı Önder Gürel, seçim çalışmalarını en üst seviyede ve yoğun bir şekilde süreden adaylardan bir tanesi. Yozgat siyasetine önemli isimler kazandıran ilçenin siyasi vizyonu uygun seçim çalışmalarını süreden Gürel, adaylık süreci ile başladığı açıklamasında önemli mesajlar da verdi.
BİR BAYRAK YARIŞI
30 Kasım Cuma günü parti genel merkezi tarafından istifası istenen AK Parti ilçe başkanlarından olduğunu hatırlatan Gürel; “Bu tarihle birlikte tabi bu bir bayrak yarışı. Bizi de bir heyecan sardı. Bu Cumhurbaşkanımızın partimizin şerefli bir görev tevdiidir bizim için. Mevcut ilçe başkanlığını 5 yıl gururla, onurla taşıdık. Tamda beşinci yılın arifesinde görev tevdii oldu. Bu bizim için tevdiden ziyade bir emirdi. Bizde görev tevdiinden sonra teşkilatlarımızı topladık. Bu bir veda değil bu bir vefa toplantısıdır dedik. İl başkanımızın, genel merkezimizin mesajını ilettik. Genel merkezimizin, il, ilçe teşkilatımızın direktifleri doğrultusunda günlük programlarla bugüne kadar geldik. Bu programlarda sürecin başlaması ile birlikte halkla iç içe olduğumuz her platformda, teşkilattaki arkadaşlarımızla sokakta vatandaşımız, kahvede kahve sakinleri, esnafa girdik. Sanayiye girdik. Rutin programlarımız oldu. Bunlar bizim yaptığımızın dışında halkın talepleri doğrultusunda ilçe başkanlığı hasebiyle geçmişte insanlara kapıyı açık bıraktık.  Aday olmamıza rağmen hala ilçe başkanı, belediye başkanı adayı, kendisinden biri olarak bizi çok rahatlıkla arıyor. Aramalar sonucunda biz kendimizin programı dışına çıkarak onların taleplerine yetişebildiğimiz kadar cevap vermeye çalışıyoruz” dedi.
VATANDAŞIN GÖNLÜNDE BİR YERİMİZ VAR
Bu süreç zarfında her kesimden teveccüh gördüğünü dile getiren Gürel, belediye başkan adayı olmanın dışında da vatandaşın gönlünde bir yerinin olduğunu gördüğünü söyledi.
“Rabbim bu duyguları bize yaşattı. Bu süreçte tabi ki hedef kazanmak, partimiz ve liderimiz için, ilçemizin geleceği için kazanmaktır. Benim şahsi beklentilerim her zaman beşinci onuncu planda kalmıştır. Hatta hiç olmamıştır” diyen Önder Gürel, şöyle devam etti; “Bu değerler uğruna çalışmalarımızı artıracağız. Geri dönüşlere baktığımızda da vatandaşın tamamına yakını hatta kimin elini tutuyorsak bizi ailesinden biri olarak görüp çekip içeri alıyor. Saatlerce konuşuyoruz. Derdi varsa, talebi varsa onları alıyoruz. Benden duymak istediği bir şey varsa onları dinlemeyi ve saatlerce oturduğumuz yerler oldu. Bu kış günlerinde Geçirdiğimiz zaman diliminde bu sohbetler arasında bizim zaten hissettiğimiz, gördüğümüz, tespit etiğimiz eksiklikler planlar projeler üzerinde de sağlama yapmış oluyoruz. Halk acaba ilçenin gerçekleri bununla ölçüşüyor mu diye.”
ÇARE OLACAK PROJELERİMİZ HAZIR
Belediye başkan adayı Önder Gürel, ilçenin beklenti ve ihtiyaçlarına çare olacak projelerinin hazır olduğunu söyledi. 
Planladıkları projeleri gerçekleştirdiğinde hem vatandaşın derdine çare olacak hem de ilçeye bir artı getireceğini vurgulayan Gürel; “Bir bütünün pazılın parçalarını tamamlamış olacağız.Bizim ilçemizde genel olarak söylersek biliyorsunuz İstanbul Beyoğlu belediyesinden sonra ikinci belediyecilik vasfını kazanan teşkilatlanma ilçemizde olmuştur. O gün bugündür yaklaşık 150’nci yıl kutlamalarından sonra birkaç yıl geçti bir belediye teşkilatı olan ilçenin kendine has bir tarihi dokusu var. Hala ilçede tahrip etmemize rağmen yaşayan yerler bu şeyi tamamlıyor. Doğal güzelliklerimiz, salep gibi, maden gibi doğal cevherlerimiz de bu kimliği zenginleştiren şeyler. Bu sadece yeterli değil. İnsanın huzursuz yaşadığı yerde dışarısı altından olsa bülbül gibi altın kafese koysan ille vatanım der. İnsan dokumuz burada yaşamamızı sağlayan yegâne değerlerden birisidir. Çevre illere ve ilçelere göre gerçekten böyle olgun, mütevazi zenginliği kanaatte arayan bir toplumun ferdi olarak yaşıyoruz. Bunlara 5 yıl ilçe başkanı olarak hizmet ettik. Bundan sonra da belediye başkanı olarak hizmet etmeye devam edeceğiz. Adayız, adaylıktan sonra da nasip olursa hep birlikte başkan olarak tarihi hizmetleri önümüzdeki süreçte hep beraber altına imzamızı atacağız. Projelerimizi yapacağız. Bunları yaparken de tabi ki bizim Cumhurbaşkanımızın, partimizin gölgesinde olmuştur kurulduğu günden beri. Halkımızda hem cumhurbaşkanımıza hem partimize sahip çıkmıştır. Bu güç inşallah devam ettirip hayırlı hizmetlerin yapılmasına vesile olacak, motor olacak bir güce sahipleneceğiz. Bunun içinde elimizden gelen her türlü gayreti hep beraber yapacağız. Biz bunu yaparken vatandaşımızın tuzu biberini atarak yemeğimizin tadını artıracağız” diye konuştu.
“Son dönemdeki Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gönül belediyeciliği düsturu ile bu düşüncemiz neredeyse tam örtüşmüş oldu” diyen Gürel, şunları ifade etti;
“Tam bizim vizyonumuza, misyonumuza, duruşumuza, yürüyüşümüze, hayat tarzımıza tam manasıyla uyan bir slogan oldu. Biz günlerce düşünsek böyle bir slogan oluşturabilir miydik ama demek ki ameller niyetlere göre burada kesişme oldu. Bunu devam ettirmek ayrı bir sanat. Cenabı Allah kimseye taşıyamayacağı yük vermesin.  Benim en büyük temennim bu. Bizim mücadele ettiğimiz zaman koşturduğumuz zaman ben biliyorum ki geçmişte yaşadığımız şeyler benim için tecrübedir. Zor işlerin kolay olduğunu kapalı yolların açıldığını, olmaz denilen şeylerin rahatlıkla olabildiğini gördük. Azim, kararlılık, plan, program hedef bunlar da önemli. Hiçbir şey kendiliğinden oturduğun yerden gelmiyor. Biz bu süreçte halkımızın gücüyle partimizin, cumhurbaşkanımızın gücünü birleştirip bundan sonraki ilçemizin yol haritasında hedefleri de sağlam koyarak Cumhurbaşkanımızın son manifestosundaki sıra dışı şehirler hedefine ilçemizi mevcut bulunduğu değerleri de avantaj sayarak hızlıca götürmeyi planlıyoruz.  Bu söylediklerimizin hepsi sağlık sıhhat üzerine olsun. Cenabı Allah bu süreçte hiç kimsenin burnunu kanatmasın. Öncelikle hedefimiz burada seçim kazanmaktan ziyade huzurlu, kazasız belasız seçim kazanmak, hayırlı sonuçlarla bitecek seçim kazanmak olsun diyoruz. Önceliğimiz bu. Tabi kazanmak içinde biz rabbimin verdiği enerjiyi, gücü sonuna kadar kullanacağız, koşturacağız. İnanıyorum ki kısa sürede de bu şey daha da fazla olacak. Zaten durumumuz iyi. Genel manada halkta bunu doğruluyor.”
SİYASİ GÜCÜN ETKİSİ ÖNEMLİ
Yerel yönetimlerde siyasi gücün önemine işaret eden Gürel, ilçe halkına şu mesajı verdi;
“Burada siyasi gücün etkisini ben bilirim. 5 yıldır bizzat ilçe başkanlığı olarak görev yaptım. Bu süreçte siyasi güç bizim potansiyelimiz için ilçemiz için çok önemli. Bu elimiz, ayağımız, gözümüz, kulağımız demektir. Bir azanın nasıl vücuda verdiği zararı hesap edemezsek siyasi güç olmadığı zaman da sıra dışı bir şehir olmak için masanın dört bacağı varsa üçü eksik demektir. O üçü tamamlayacak gücü de nereden bulacağız. O da bir muamma. Ama masanın dört bacağının dördü de tamam olursa üstüne dizdiğimiz, koyduğumuz malzeme kendini gösterir. Olmazsa önce masayı doğrultmak gerekir. İnşallah benim ümidim var. Karamsar değilim. Sıkıntılarımız, eksiklerimiz, sorunlarımız elbette olacak. Çünkü insanın yaşadığı yerde hiçbir zaman ihtiyaç bitmiyor. Bunu bir çıta olarak değil de hedefimizi koyarsak zaman içerisinde kendiliğinden zaten parçalar tamamlanacak. Eğitim, sağlık. Ekonomi, sosyal hayatta bunlar masanın dört ayağı. İnşallah bunlar tamamlandığında daha huzurlu, herkesi yaşayabileceği, dezavantajlarımızı avantaja çeviren bir ilçe olarak yolumuza devam edeceğiz.”

 

11 Şubat 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 858 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız