Tecavüz İddiaları Asılsız Çıktı

Daha önce olduğu gibi Tecavüz iddiaları asılsız çıktı.

Tecavüz İddiaları Asılsız Çıktı

Yozgat gibi milli ve manevi değerlerine bağlı bir şehrin üzerinden farklı dedikodu, söylem ve asılsız müstehcen olaylarla oyunlar oynamak isteyenler yine iş başında.

Yozgat’ın gözbebeği, huzur üniversitesi Bozok Üniversitesi’nde eğitim gören bir öğrencinin, kampus içerisindeki alt geçitte 5 kişinin cinsel saldırısına uğradığı yönündeki iddiaları gündeme getirenler, bu iddialar üzerinden şehirde ve üniversite camiasında infial uyandırmaya çalıştı.

Bundan iki yıl önce de aynı oyunlar oynanmış, Yozgat gibi milli ve manevi değerlerine bağlı, devletini her şeyin üzerinde kıymetli sayan bir şehrin insanları galeyana getirilmek istendi.

Bu oyunlar Allah’ın izni, milletimizin feraseti ile tutmayacak.

Dün Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığı ve Yozgat Valiliğinden yapılan iki açıklama ile iddiaların asılsız olduğu, bu iddiaları sosyal medya üzerinden yaymak isteyenlerin de kanun nezdinde hesap vereceği bildirildi.

Yozgat Çamlık Gazetesi olarak sorumlu gazetecilik örneğinden taviz vermeden devletin Yozgat’taki en yetkili makamının açıklamasını kamuoyu ile paylaşıyoruz.

 

22 Aralık 2017 tarihinde ilimizde bir üniversite öğrencisinin 5 kişi tarafından saldırıya uğradığı, daha sonra bıçaklanarak hastane önüne bırakılıp kaçıldığı yönünde gerek sosyal medyada gerekse bazı sitelerinde çıkan haber ve söylentiler tamamen asılsız olup gerçeği yansıtmamaktadır.

Konu hakkında kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla valiliğimiz tarafından açıklama yapılması hasıl olmuştur.

Bahsi geçen konu hakkında valiliğimiz tarafından gerekli araştırma ve inceleme yaptırılmıştır. Ne emniyet müdürlüğüne bu tür bir konu ile alakalı şikayet gelmiştir nede ilimizde bulunan hastanelere böyle bir vaka sonucu hasta veya yaralı girişi olmamıştır.

İlimizde ne geçmişte nede belirtilen tarihte bu ve buna benzer hiçbir olay yaşanmamıştır. Ortaya atılan bu asılsız iddia ile gerek Yozgat halkı, gerek üniversitemiz gerekse üniversite öğrencilerimizin barındığı yurtlarımız zan altında bırakılmaya çalışılarak algı operasyonu yapılmaya çalışılmaktadır.

İlimizde üniversite eğitimini tamamlamak üzere geçici olarak bulunan öğrenciler bizim misafirimiz olarak ev sahipliğimizde güvenli, temiz ve nezih ortamlarda eğitimini almaktadırlar. Süreç, gerek üniversite ve gerekse güvenlik birimlerimizce kontrol altında sürdürülmektedir.

Sosyal medyada bu ve benzeri algı oluşturma çabasına karşı tüm halkımız daha duyarlı olmalı ve bu tür paylaşımların doğruluğu tespit edildikten sonra paylaşımda bulunmaları daha doğru bir davranış olacaktır.

Bu ve benzeri fiillerin oluşmaması için gerekli tedbirler alınmakta olup, vukuunda ise hukuk devleti sınırları içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yozgat Valiliği

 

24 Aralık 2017 Pazar tarihinde eklendi ve 1694 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız