Yozgat Çamlık Tv

YOZGAT’TAN URFA’YA EĞİTİM DESTEĞİ

Yozgat’ta kreş ve Montessori okulu bulunan eğitimci Gülşen Solmaz, Şanlıurfa’da bulunan öğretmenlere iki haftalık bir eğitim verdi.

YOZGAT’TAN URFA’YA EĞİTİM DESTEĞİ

 Montessori eğitimi hakkında bilgiler veren Solmaz, Montessoriyi, çocuğun bireysel becerileri ve ilgi alanlarına uygun olacak şekilde, her çocuğun farklı öğrenme hızına sahip olduğunu kabul eden, özgür eğitim biliminde de yeni bir eğitim sistemi olarak açıkladı. Çok yakında Montessori eğitimin Milli eğitim müfredatına da alınacağını kaydeden Solmaz, “Şanlıurfa’da bulunan öğretmenlere Montessori eğitmeni olarak bu  eğitimi verdim. İki haftalık bir eğitimdi. Çok verimli iki hafta geçirdik.  Montessori eğitiminin önemini anlatmak ve daha fazla öğretmene bu eğitimi vermeyi hedefliyorum” ifadelerini kullandı. 
Montessori eğitiminin özelliklerini anlatan  Solmaz, şunları kaydetti; “Zihinsel gelişimin en önemli yaşları ilk altı yaştır. Bilinçsiz öğrenmenin bilinçli öğrenme seviyesine geçtiği bu yıllar geri dönüşü olmayan bir dönemdir. Bu yıllarda çocukların, çevrelerinden öğrenmek ve bilgiyi emmekte olağanüstü duyarlılıkları ve zihinsel güçleri vardır. 
Montessori Eğitimi geleneksel eğitim sisteminden farklı bir sistemdir. Eğitim, her çocuğa özel programlanır ve uygulanır. Her çocuk bireydir, kendi hızında eğitim alır. Çocuklar karışık yaş uygulaması ile kendi gelişim seviyelerine göre eğitim alabilir.”

 

12 Mart 2019 Salı tarihinde eklendi ve 1894 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız