Yozgat Çamlık Tv

SÜNE MÜCADELESİ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

Yozgat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü koordinesinde 2019 yılı süne mücadelesi konulu eğitim toplantısı yapıldı.

SÜNE MÜCADELESİ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

 Yozgat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü koordinesinde 2019 yılı süne mücadelesi konulu eğitim toplantısı yapıldı.
Toplantıya; Yozgat Tarım ve Orman İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü, İlçe Müdürlükleri personelleri, Çorum İl ve İlçe Müdürlükleri personelleri katıldı.
İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, hububat alanlarına zarar veren süne ile mücadele konusunda teknik personellerin şimdiden hazırlıklara başladığını belirterek, "her yıl olduğu gibi bu yılda personellerimize yönelik süne ile mücadele konusunda eğitim toplantılarına başladık toplantıya Çorum ve ilçelerinden de teknik personeller katıldı. Amacımız süne ile kapsamlı bir mücadele içerisinde olmak ve çiftçimizin ürünlerinde rekolte kaybı yaşamasının önüne geçmektir.
Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.
Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Mehmet Gencer ise, “süne mücadelesinin ilimiz için önemini anlattı. Yozgat genelinde 22 sürvey ekibi 1 kontrol ekibi olmak üzere 23 ekiple 13 ilçede 338 köyde 63 teknik personelle 2,5 milyon dekar alanda sürvey yapılacağını söyledi.
Konuşmalar sonrasında Zirai Mücadele Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden konu uzmanları da, sünenin tüm yaşam döneminde yapılacak sürveyler ve mücadele yöntemi, hububat hastalıkları konularında da uyarılan teknik personele bu alanda yapılması gereken çalışmalar anlatıldı.
Söz konusu toplantıya Çorum'dan 22 teknik personel ile İl İlçe Müdürlüklerinden, süne mücadelesinde görev alacak 52 teknik personelle birlikte toplam 74 teknik personel katıldı.

 

12 Nisan 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 306 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız