Yozgat Çamlık Tv

Gönül elçileri Yozgat’ı anlattı

Dünyanın farklı ülkelerinden eğitim almak için Yozgat’a gelen öğrencilerin hikayelerinin paylaşıldığı “Gönüllü Elçiler” programının bu haftaki konuğu, Yozgat Bozok Üniversitesi oldu.

Gönül elçileri Yozgat’ı anlattı

TRT Haber kanalında yayınlanan programda Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, üniversitede eğitim gören gönül elçilerini anlattı.

Karacabey, 40 ülkeden 150 öğrencinin üniversite de eğitim gördüğünü kaydetti.

Uluslar arası öğrencilerin ağırlıklı olarak mühendislik fakültesinde eğitim gördüğünü dile getiren Salih Karacabey, “Üniversitemizde Afrika’dan, Türk Cumhuriyetlerinden ve Balkanlardan gelen öğrencilerimiz var” dedi.

ÇOK SEVİYORUZ

Programda üniversitede öğrenim gören öğrenciler neden Türkiye’yi tercih ettiklerini anlattılar. Öğrenciler, Türklerin yabancıları çok sevdiğini, bunun için Türkiye’yi tercih ettiklerini belirttiler.

ANNE, BABA OLUYORLAR

Bozok Üniversitesi öğrencilerinden Zakarıa Moumın Daubad, “Annem diyor ki; orası Müslüman ülkedir. Ben tercih ediyorum. Daha iyi eğitim veriyorlar. Benim için Yozgat sakin bir yerdir. Yardım ediyorlar. Anne ve baba gibi davranıyorlar. Yozgat’ı ülkem gibi hissediyorum. Hiçbir gün başka bir ülke de olduğumu hissetmedim” diye konuştu.

 

12 Nisan 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 367 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız