Yozgat Çamlık Tv

Zordur Anadolu’da Kadın Olmak

Yozgat’ın başarılı şairlerinden, gazetemizin köşe yazarı Semiha Arasbora ‘Zordur kadın olmak Anadolu’da isimli ilk şiir kitabını imza günü ile tanıttı. Arasbora’yı imza gününde Akdağmadeni Belediye Başkanı Dr. Nezih Yalçın, Umutlu Belediye Başkanı İlhan Koçak yalnız bırakmadı.

Zordur Anadolu’da Kadın Olmak

 

 

Gazetemizin şair köşe yazarlarından olan Semiha Arasbora, Akdağmadeni İlçe Halk Kütüphanesi’nde kaleme aldığı ilk şiir kitabı ‘Zordur kadın olmak Anadolu’da’yı imza günü ile tanıttı.

İmza gününe katılan Akdağmadeni Belediye Başkanı Dr. Nezih Yalçın, “Burada farklı ilçelerden gelen şairler ve vatandaşlarla buluştu. İlçemiz şairlerinden Semiha Hanım'a çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum. Bugün burada çok güzel ve anlamlı bir etkinlik gerçekleşiyor. Akdağmadeni’mizin içinde barındırdığı tüm değerlere sahip çıkmak bizlerin en asli görevidir. İlerleyen zamanlarda Kültür ve Sanat alanında ilçemizde çok farklı etkinlikler gerçekleştireceğiz. İlçemizde sanatın içinde olan ve emek harcayan tüm vatandaşlarımıza gereken değeri gösterip belediyemiz imkanları doğrultusunda yanlarında olacağız'' dedi.

İmza ve tanıtım etkinliğinde şairler tarafından Belediye Başkanı Dr. Nezih Yalçın'a teşekkür plaketi takdim edildi.

Şair-Yazar Semiha Arasbora, katılımlarından ötürü tüm davetlilere teşekkür ederek şunları söyledi;

“Kitap tanıtım ve imza günüme edebiyata değer veren Akdağmadeni Belediye Başkanı Sayın Nezih Yalçın Bey, Umutlu Belediye Başkanı Sayın İlhan Koçak’a, üyesi olduğum Bozok Edebiyat Kültür Ve Sanat Derneği Başkanı sevgili Songül Yurdagül hanım, Umutlu Kasabası Dernek Başkanı Sayın Kadir Bozkurt beye, SOYDER’in dernek başkanı sayın Murat Erciyas beyefendiye ayrıca yanımızda olduğu için Güneş Gazetesi muhabiri Mustafa Bey ve birbirinden değerli şairlerimiz Menekşe Narin, Rıza Doğangönül, Erdoğan Bektaş, İsmail Taştekin, İdris Gümüş, Dursun Ayer, Osman Yüksel hocalarıma katılımlarından dolayı çok teşekkür eder sonsuz saygı ve hürmetlerimi sunarım” dedi.

 

13 Nisan 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 873 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız