Yozgat Çamlık Tv

KÜÇÜK ŞEHİRDEN BÜYÜK HAYALLERE

SORGED Sorgun Gençlik Derneği gençlerin hayatlarına dokunmaya devam ediyor. 2015-2019 yılları arasında 172 genci yurt dışına göndermeyi başardı.

KÜÇÜK ŞEHİRDEN BÜYÜK HAYALLERE

SORGED Sorgun Gençlik Derneği gençlerin hayatlarına dokunmaya devam ediyor. 2015-2019 yılları arasında 172 genci yurt dışına göndermeyi başardı.


2012 yılında 4 gencin bir araya gelerek kurduğu grubun bu günkü adresi olan Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) aradan geçen zaman zarfında ülke sınırlarını aşan etkinlikleri ile Türkiye ve Avrupa’da tanınan bir dernek oldu.


SORGED Başkanı Halil Uğuz, Sorgun Gençlik Derneği'nin ortak olduğu CUBO D'IDEIAS kurumu tarafından hazırlanan Portekiz Ulusal Ajansı'nca finanse edilen Erasmus+ KA1 Gençlik Değişimleri programı  kapsamında “Never Stop Starting” isimli proje 08-13 Nisan 2019 tarihleri arasında Portekiz'in Tomar şehrinde gerçekleştirildiğini söyledi.Uğuz, “Proje ile Gençlerin gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla çevreye sahip çıkmalarını çevreyi korumak için yeni çözümler bulmalarını ve bunları uygulamalarını sağlamak, gençlerin çevre sorunları konusunda bilinçlenmelerini ve sorunun çözümü noktasında başkalarından bir şeyler beklemek yerine konunun merkezinde kendilerinin yer aldıklarını anlamaları amaçlandı” dedi.
Bugüne kadar derneğimiz bünyesinde 172 genci ücretsiz yurt dışına gönderdiklerini belirten Uğuz, “Bundan sonra da göndermeye devam edeceğiz. Bu projelere katılmak tamamen ücretsiz. Seyahat, konaklama, yeme-içme ve vize ücretlerin tamamı ortağımızın kurumu tarafından karşılanmaktadır. Bütün gençleri Erasmus+ projelerine katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

 

15 Nisan 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 328 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız