Yozgat Çamlık Tv

EMANETi BATMAN’DA

Türkiye’nin kahraman şehitlerinin kutsal emanetlerini okulunda sergilemek için toplayan Yozgatlı öğretmen Menderes Kılıçarslan’ın başlattığı çalışma kısa sürede ‘Şehit Emanetleri’ sergisine dönüştü. Çok sayıda şehit eşyasının bir araya geldiği sergi, ülkenin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına kardeşlik bağlarını kuvvetlendiren önemli bir projeye dönüştü. Serginin 32’nci durağı Batman oldu.

EMANETi BATMAN’DA

Uluslararası Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri sergisinin 32’nci durağı Batman oldu. Şehit Yusuf Eren ismi ile açılan sergi Yozgat ve Batman arasındaki kardeşlik bağlarına şehit emanetleri üzerinden atılmış önemli bir adım oldu.
BATMANLILAR SAHİPSİZ BIRAKMADI
Türkiye Gaziler Şehit Aileleri Vakfı Batman Şubesi ile Şehit Aileleri Birliği tarafından organize edilen sergiye, Batman Vali Yardımcısı Haluk Koç, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar, Serginin mimarı kurum amirleri, şehit ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı.  
‘TOPRAKLARI VATAN KILAN YİĞİTLER’
Burada bir konuşma yapan Türkiye Gaziler Şehit Aileleri Vakfı Batman Şube Başkanı Ömer Dündar Pekacar, emanetleri sergilenen şehitlerin, bu toprakları kendilerine vatan kılan yiğitler olduğunu söyledi. 
Pekacar, "O yiğitlerin çocukları vardı, kimisi henüz okula başlamamıştı, kimisi henüz konuşmayı, kimisi emeklemeyi öğrenememişti ve kimisi de doğmamıştı. 
Bu şehitlerimiz vatanı, doğmamış çocuklarına tercih ettiler. 
Ben de bir şehit çocuğuyum ve biz şehit çocuklarının bu topraklar üzerinde yaşayan bütün insanlar üzerinde bir hakkı vardır. 
Biz hakkımızı, bu vatanı bölmek, bu bayrağı indirmek, bu ezanı dindirmek isteyen hiç kimseye helal etmiyoruz. 
Onlar şehit çocuklarının gözyaşlarında boğulacaklar ve gözyaşlarımız onların cehennem ateşi olacaktır" dedi.
ŞEHİT KIYAFETLERİ DE VAR DEVLET BÜYÜKLERİ DE
Türkiye Gaziler Şehit Aileleri Vakfı Batman Şubesi ile Şehit Aileleri Birliği tarafından organize edilen sergide, 205 şehide ve Turgut Özal, Süleyman Demirel, Eşref Bitlis, Muhsin Yazıcıoğlu gibi devlet büyüklerine ait emanetler bulunuyor.  

 

15 Nisan 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 246 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız