ALTINÖZÜ HİKAYE YARIŞMASINA JÜRİ OLDULAR

​Altınözü Kaymakamlığı, Altınözü Belediye Başkanlığı ile Zeytin Kültür Sanat Dergisince St. Pierre ve Habib-i Neccar adına düzenlenen “ Hikâye Yarışması “ sonuçlandı ve ödül töreni yapıldı.

ALTINÖZÜ HİKAYE YARIŞMASINA JÜRİ OLDULAR

Altınözü Belediyesi  Konferans  Salonunda yapılan ödül törenine Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Altınözü Kaymakamı  Bülent Uygur, Hatay Vali yardımcısı Salih Altun,  İlçe Belediye Başkanı  Rıfat Sarı, daire müdür ve amirleri, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ödül törenine Yozgat’tan jüri üyesi olarak davet edilen Vali Yardımcısı Şükrü Çakır ve Yozgat Şairler Yazarlar Dernek Başkanı Ahmet Sargın da jüri üyeleri arasında yer aldı.

 Ödül töreninde konuşan Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Bu yarışmada amacımız İlçemiz adına Zeytin ve Zeytinyağı tanıtımını yapmaktı.  Programı hazırlayan ekibe her türlü yardım sözü verdiklerini söyledi.  

 Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ise, Emeği geçenlere teşekkür ederek;  “Ne mutlu bize ki şairlerin ve yazarların  olduğu bir ilde görev yapıyoruz”  dedi ve Habib-i Neccar gibi kutsal insanın yaşadığı topraklara hizmet etme şerefinde bulunuyoruz dedi. Yarışmaya 250 ye yakın eserin katıldığını belirtip gösterilen bu yoğun ilgiye de teşekkür etti.  

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, “Hatay bir modeldir, hepimiz bir mozaik oluşturmuşuz, kardeşçe yaşıyoruz, yaşamaya da devam edeceğiz ve şehrimize de el birliği ile sahip çıkacağız” dedi.

 Konuşmalar sonrasında yarışmada dereceye giderlere ödülleri verildi. Yapılan yarışma sonucunda birinciliği, Yeniden Doğuş adlı eseri ile Mukadder Bilgili, İkinciliği Aziz Pierre ve Habib-i Neccar isimli eseri ile Aynil Yavuz, üçüncülüğü ise Bir Avuç  Zeytin Çekirdeği adlı eseri ile Mehmet Nuri Öncüler kazandı.

 Programla ilgili olarak Hatay’a gidip İlimizi temsil eden Vali yardımcısı Şükrü Çakır ve Şairler Derneği Başkanı Ahmet Sargın,  Altınözü’nde gördükleri  misafirperverlikten duydukları memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Sargın, “Altınözü’nde dört gün boyunca  en iyi şekilde, Krallar gibi ağırlandık, Hatay’ın tarihi ve turistik yerlerini gezdik, Kaymakamımızın misafiri olduk. Oldukça memnun ayrıldığımız Hatay Altınözü yetkililerine  ve kaymakamlık personeline teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

1 Mayıs 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 890 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız