Tekirdağ'daki Yozgatlılar'dan Anlamlı Konferans

Tekirdağ Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Süleymanpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Plastik hayatlar ve kanser" konulu konferans düzenlendi.

Tekirdağ'daki Yozgatlılar'dan Anlamlı Konferans

Tekirdağ Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Süleymanpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Plastik hayatlar ve kanser" başlıklı bir konferans gerçekleştirildi..

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansta konuşan Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Temel, plastiklerin kansere neden olan maddelerin başında geldiğini söyledi.

Plastiğin çevreye ve insan sağlığına zararının bilim adamları tarafından kanıtlandığını aktaran Temel, "Naylon poşetlerin imhası sırasında çok tehlikeli gazlar açığa çıkıyor. Kanalizasyonları tıkayarak barajların tıkanmasına neden oluyor. Plastikler okyanus ve denizlerimizi de kirletiyor"dedi.

Konferansa, Süleymanpaşa Kaymakı Arslan Yurt, Tekirdağ Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Taşkınoğlu, Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Bartu ve öğrenciler katıldı.

2 Mayıs 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 950 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız