DEV KATILIMLI BİLİMSEL SEMPOZYUM

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümünden Doç. Dr Murat Korkmaz başkanlığında 5’inci Bozok Ortopedi Günleri Diyabetik Ayak Sempozyumu düzenlendi.

DEV KATILIMLI  BİLİMSEL SEMPOZYUM

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümünden Doç. Dr Murat Korkmaz başkanlığında 5’inci Bozok Ortopedi Günleri Diyabetik Ayak Sempozyumu düzenlendi.
Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Şükrü Solak Dr. Öğretim Üyesi Serhat Durusoy, Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Emre Paksoy, Tıp fakültesi öğrencileri Ayşegül Yılmaz, Zeynep Varol, Nesife Öztürk, Yakup Çapraz ve Mehmet Babür’ün yoğun gayretleriyle düzenlenen “5. Bozok Ortopedi Günleri Diyabetik Ayak Sempozyumuna yaklaşık 100 kişilik bir katılım oldu.
Sempozyumda ülkemizin ünlü ve yetkin doktorları Koç Üniversitesinden Prof. Dr. Murat Aksoy ve Acıbadem Üniversitesinden Doç. Dr. Cem Arıtürk, diyabetik ayakta damarsal değişiklikler ve yapılacak müdahaleyi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Selçuk Dağdelen tarafından Diyabetik Ayak oluşumunun engellenmesi anlatıldı.
Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi Anabilim dalından toplantı başkanı Doç. Dr. Murat Korkmaz ayakların amputasyon yapılmaması için nasıl tedavi edilmesi gerektiğini, Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalından Doç. Dr. Çiğdem Kader, Efektif dokularda antibiyotik seçimini ve hemşirelik bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Dilek Efe Arslan ise Diyabetik ayaktan korunmayı anlattı.
Sempozyum sonunda öğrenci sunumları yapıldı. En iyi sunum tıp fakültesi 3. sınıf öğrencisi Ayşe Kristina Polat yaparak 1. seçildi. Sempozyum sonunda rektör yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın ve genel sekreter Doç. Dr Mahmut Kılıç tarafından konuşmacılar plaket ve teşekkür belgesi verildi.

13 Mayıs 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 909 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız