EFSANE GERİ DÖNDÜ

Yozgatspor 1959 FK, 19 yıl aradan sonra ilk kez şampiyonluk sevinci yaşadı.

EFSANE GERİ DÖNDÜ

Kırmızı-siyahlı takım 5 yıl aradan sonra ise yeniden profesyonel liglere dönüş yaptı. Yaşanan bu başarıyı taraftarlar ise ‘özlemişiz’ şeklinde yorumladı.

Yozgatspor 1959 FK’ya ilk kutlamayı Başkentte yaşayan Yozgatlılar yaptı. Kırmızı-siyahlı takımı Ankara girişinde karşılayan taraftarlar, burada takım oyuncuları ile birlikte Yozgat ağırlaması çekti.

Daha sonra yola çıkan kırmızı-siyahlı takıma ikinci kutlama ise Yozgat’ta Cumhuriyet Meydanında yapıldı. Sahur vaktinde şehre dönüş yapan Yozgatspor 1959 FK kafilesini taraftarlar meşalelerle karşıladı. Taraftarlar, kulüp yöneticileri, teknik heyet ve futbolcular ile birlikte şampiyonluğu doyasıya kutladı.

2. LİGE ÇIKIŞINI DA KUTLARIZ

Taraftarların yanı sıra Yozgat Valisi Kadir Çakır’da takımı karşılayanlar arasında idi.

Çakır, Yozgatspor’u canı gönülden kutladığını söyledi.

Yozgatspor taraftarına teşekkür eden Vali Kadir Çakır, “Bunlar yaz demedi, kış demedi takımımızı desteklediler. Futbolcularımız ter akıttı. Kimi zaman sakatlandı, kimi zaman zora düştü ama hiçbir zaman yılmadı.  Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıl bu dönemde Yozgatspor’umuzun ikinci lige çıkışını kutlarız hep birlikte” dedi.

HEDEFİMİZ İKİNCİ LİG

Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan, şampiyonluğun bütün Yozgatlılara hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulundu.

Arslan, “Yozgatspor’un kuruluşunun 60. Yıl dönümünde böyle bir şampiyonluğu yaşattığımız için çok mutluyuz. İnşallah bu birlik, beraberlik içerisinde yeni hedeflere, daha güzel hedeflere, daha üst liglere öncelikle tabi ikinci lig hedefi ile yolumuza devam edeceğiz. Yozgat’ımıza hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

ÖNEMLİ OLAN BUNDAN SONRASI

Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktörü İbrahim Baş, bugüne kadar yapılan her şey çok güzeldi. Bu sevinçleri herkes çok hak etti. Ama bundan sonra Yozgat’a çok büyük iş düşüyor. Önemli olan bundan sonrası için iyi plan, proje ile bu Yozgat halkına, Yozgat taraftarına, Yozgat iline güzel şeyler yapabilecek, güzel projeler üretmek gerekiyor. Bizi buruda bütün yüreği ile karşılayan Yozgat halkına hakkımız helal olsun. Herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ÜST LİGLERE GİDECEK

Şampiyonluğu bütün annelere hediye ettiğini belirten Yozgatspor 1959 FK Yöneticisi Ahmet Akgün ise, Yozgatspor’u şampiyon yapanların Yozgatlılar olduğunu söyledi.

Akgün, “İnşallah bundan sonraki süreçte Yozgatspor emin adımlarla üst liglere doğru gidecektir” dedi.

GÜZEL BİR DUYGU          

Şampiyonluk yaşamanın güzel bir duygu olduğunu dile getiren Yozgatspor 1959 FK Yöneticisi Hüseyin Tokat da, şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkür etti.

Tokat, Yozgatspor’a üçüncü ligde başarılar diledi.

ÇOK GURURLUYUZ

19 yıllık şampiyonluk hasretine son verdiklerini kaydeden Yozgatspor 1959 FK Yöneticisi Mehmet Erol, Yozgatspor taraftarlarına teşekkür etti.

Erol, “Çok mutluyuz, çok gururluyuz” dedi.

YOZGATLILARA ARMAĞAN EDİYORUZ

Yozgatspor 1959 FK Futbolcusu Erol Koç,  “Hepimiz çok çalıştık. Bu galibiyeti bu şampiyonluğu bütün Yozgat halkına armağan ediyoruz” dedi.

HAK ETTİK

Kurtardığı iki penaltı atışı ile şampiyonlukta büyük pay sahibi olan kaleci Cengiz Karaaslan ise, şampiyonluğu bütün annelere hediye etti.

Karaaslan, “Uzun bir yolculuktan çıktık. Biz bu yolculuğa çıkarken öncelikle galibiyetlerin getirdiği arkadaşlıklar değil. Arkadaşlıklarımızın getirdiği galibiyetler sonucu şampiyon olacağımıza inandık ve bu inancımızla bu şampiyonluğu hak ettik” diye konuştu.

 

 

14 Mayıs 2019 Salı tarihinde eklendi ve 660 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız