Aday Öğretmenlere Seminer

​Saraykent ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçeye atanan aday öğretmenlere yönelik hizmet içi ve hazırlayıcı eğitim seminerlerine başladı.

Aday Öğretmenlere Seminer

Toplam 29 öğretmenin katıldığı 180 saatlik hizmet içi eğitimlerinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Hidayet Ceylan, Şube Müdürleri Orhan Ergün Çağlıyan ve Yasin Gürsoy eğitim görevlisi olarak görev aldı.

Öğretmen olmaya hak kazanan aday öğretmenlere ilk olarak Saraykent İlçesi ile ilgili tanıtıcı bilgiler verildi. Öğretmenlik mesleğinin önemi ve sorumluluğu hakkında bilgi ve deneyimlerini paylaşan eğitim görevlileri, Öğretmenlikle İlgili Mevzuat Programı, Kaynaştırma-Bütünleştirme Yoluyla eğitim Uygulamaları, Afet Eğitimi, Etkili İletişim ve Sınıf Yönetimi, İnsani Değerlendirme ve Meslek Etiği, Milli Eğitim Sisteminde Güncel Uygulamalar, Dünden Bugüne Öğretmenlik, Gelişmiş Ülkelerin Eğitim Sistemleri ve Uluslararası Kuruluşların Sisteme Yansımaları, Ulusal ve Uluslararası Eğitim Projeleri ve Örnek Uygulamalar, Kültür ve Medeniyetimizde Eğitim anlayışının Temelleri, Türkiye'de 15 Temmuz Süreci ve Anadolu'da Çok Kültürlülük Kaynaklarının Eğitime Yansımaları konularındaki seminerlerine başladılar.

    Hizmetiçi seminerleri ile alakalı aday öğretmenlere açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hidayet Ceylan,özellikle öğretmenlik mesleğinin öneminin altını çizerek; " Peygamberlik mesleği olarak anılan bir görevi İnşallah bundan sonraki hayatınızda icra edeceksiniz. Vicdani sorumluluğunun en üst düzeyde olduğu bu mesleğin gerektirdiği sorumlulukları yerine getirirken empati duygunuzu sakın ola ki ihmal etmeyin. Gönlünüzle birlikte sevginizi katarak çocuklara yaklaştığınızda, size verilen görevi canı gönülden yapmak için mücadele ettiğinizde göreceksiniz ki büyük başarılara ulaşacaksınız. Bir Ömür boyu hayatın her alanında kendinizi ve bilgilerinizi güncellemeyi de asla ihmal etmeyin. Umarım iyi bir eğitim dönemi ile birlikte sizlere faydalı olabilmenin mutluluğu ile birlikte süreci tamamlarız” ifadelerine yer verdi.

 

14 Mayıs 2019 Salı tarihinde eklendi ve 431 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız