Daha çok katkı bekliyoruz

Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan, 3. Lig de Yozgat halkında daha çok katkı beklediklerini söyledi.

Daha çok katkı bekliyoruz

Arslan, Yozgat halkının yakaladığı birlik ve beraberliği 3. Ligde de sürdürmesi gerektiğine dikkat çekti.

‘Yakalanan başarıyı günlük bir takım çekişmelere feda etmemek lazım’ diyen Kazım Arslan, “Orda, burada bir takım yapılan konuşmalarla bu başarıyı gölgelememek lazım. Hep birlikte Yozgatspor’un önünü açacak bir çalışmanın yapılması lazım. Bu noktada Devlette devamlılık vardır. Yozgat’ta valiler değişti ama bütün valilerimiz Yozgatspor’a destek oldular. Ben bu katkı noktasında en ufak bir değişiklik olacağını düşünmüyorum. Çünkü aslolan Yozgat’tır. Yeni seçilen Belediye Başkanımızın da Yozgatspor’a aynen bizim dönemimizde olduğu gibi gerekli katkıları sunmaya devam edeceğine ben inanıyorum. Yozgat Belediyesi ile, Valimiz ile, siyasilerimizle, ilçe belediyelerimizle, derneklerle, federasyonlarla oturup konuşacağız. Geniş istişareler sonuncunda en güzel yapıyı oluşturmak istiyoruz. Hiç kimse Yozgatspor’un geleceğinden endişe duymasın” dedi.

YENİ BAŞARILAR YAŞASIN

Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan, şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkür etti.

Arslan, Yozgatspor’un başarılarının bunlarla sınırlı kalmayacağını ifade etti.

 Yozgat’ın çok büyük başarılar yaşadığını dile getiren Kazım Arslan, “Yozgatspor bu sıçrama ile birlikte yoluna en güzel şekilde devam etsin ve yeni başarılar yaşasın” dedi.

4 YIL UĞRAŞTIK

Bugün alınan başarıyı elde etmek için 4 yıl uğraştıklarını kaydeden Kazım Arslan, Yozgatspor’un kuruluşunda yardımcı olan Yozgat Belediyesi, Yozgat Valilerine ve taraftarlara teşekkür etti.

KURUMSALLIK DEVAM ETMELİ

3. ligin farklı bir mecra olduğunu ifade eden Kazım Arslan, “Artık takım profesyonel oluyor. Artık takımın profesyonelce yönetilmesi gerekiyor. Kadrosunun ona göre şekillenmesi lazım. İdari yapısının ona göre şekillenmesi lazım. Bununla ilgili olarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Çünkü Yozgatspor 4 yıldır Türkiye’nin en güvenilir kulüplerinden birisi olmuştur. Bu kurumsal yapıyı devam ettirmek lazım. Üstüne koyarak devam ettirmek lazım. Gayretimiz bunun için olacak. Bir profesyonel yapının da burada oluşturması lazım. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor” diye konuştu.

MİSAFİR OLACAĞIZ

Yozgatspor’un 3. Ligde misafir olacağını vurgulayan Kazım Arslan, “Yozgatspor 3. Ligde de büyük başarılara imza atacaktır. Yozgat’ı üst liglere taşıyacağız” dedi.

KATKI BEKLİYORUZ

Arslan şöyle konuştu; “Bu noktada Yozgatlı hemşerilerimizin tabiî ki biraz daha fazla sahiplenmesi gerekiyor. 4 yıldır Yozgatspor’u, Yozgatlı hemşerilerimizle, Yozgat kamu oyu ile buluşturmak için zaman zaman değişik faaliyetler yaptık. Ama artık bu işin şakası da yok. İnşallah Yozgatlı hemşerilerimizin biraz daha Yozgatspor’u sahiplenmesi lazım. Netice de 3. Lig biraz daha maliyetli. Ama bu maliyetin yanında 3. Ligin gelirleri de var. futbol da para çok çok önemli. Ondan da önemlisi bu paranın çar çur edilmemesi iyi kullanılması daha da önemli. Bu yüzden de biz Yozgatlı hemşerilerimizin kulübe biraz daha fazla sahip çıkmalarını bekliyoruz. Yozgat dışında yaşayan Yozgatlıların, Yozgatspor’a biraz daha fazla sahip çıkmalarını bekliyoruz”   (Haber Murat KARATEKİN)          

 

 

15 Mayıs 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 528 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız