PET ŞİŞEDE KAN!

Akdağmadeni İlçesi, Devlet Hastanesi’nde yaşanan bir skandalla çalkalanıyor.

PET ŞİŞEDE KAN!

Murat Anar isimli vatandaş, önceki gün kayın biraderinin rahatsızlandığını ve Akdağmadeni Devlet Hastanesi’nde götürdüklerini kaydetti. Kayın biraderinde bir tür kan hastalığı olduğunu ve belli dönemlerde bir miktar kanının boşaltılması gerektiğini dile getiren Anar, “Kayın biraderim fenalaşınca Akdağmadeni Devlet Hastanesi’ne götürdük. Burada hastane personeli bizimle yakından ilgilendi ancak ekipman eksikliğinden dolayı hemoglobin tahlili bile yapılamadı. İlgililere sorduğumuzda cihazın 5-6 gündür bozuk olduğunu öğrendik” dedi.

KAN TORBASI YOK MU?

Akrabasının fenalaştığını ve tahmin üzeri ilgili doktora kanının boşaltılması gerektiğini söylediklerini dile getiren Anar, “Önce başka bir hastaneye sevk etmek istediler. Daha sonra durumun ağırlaşabileceğinden endişelenip kanı burada boşaltalım dediler. Biz de durumun vahametinden dolayı kabul ettik. Ancak görevli gelip kanı pet şişeye boşaltmaya başlayınca karşılaştığımız manzara karşısında ne yapacağımızı bilemedik. Koskoca hastanede kan torbası yok mu?” ifadelerine yer verdi.

TESADÜFEN YAŞIYOR

Anar, akrabasının şu an tesadüfen yaşadığını iddia ederek, “İlgili hekim kanı pet şişeye boşaltmada bir beis görmedi. Mikrop kapabilirdi. Yani boşaltılması gereken kanın miktarını da tahmini bir şekilde belirledi. Biraz fazla alınsa ne olacağını da bilmiyoruz” şeklinde konuştu.

GÖREVLİLER HER ŞEYE KOŞUYOR

Hemşire ve hastane personelinin hem hastalarla hem de hasta yakınları ile ilgilendiklerini dile getiren Anar, “Hastanede yeterli araç ve gerecin olmaması doktor ve hemşirelerin suçu değil. Orada hem hastalarla hem hasta yakınları ile ilgileniyorlar. Bir de hata kendilerindeymiş gibi mahcup bir şekilde açıklama yapmak zorunda kalıyorlar. Biz bu konuda yetkililerden yardım bekliyoruz. Devlet Hastanesi’nin sıradan bir sağlık ocağından daha donanımlı hale getirilmesi gerekiyor” dedi.

15 Mayıs 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 1710 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız