Halef Açıkladı Selef Cevap Verdi

Kadışehri Belediye Başkanı İrfan Akın, Kadışehri Belediyesi ve Çekerek Belediyesi’nin borç durumlarını sosyal medya hesabından karşılaştırmalı olarak yayınladı.

Halef Açıkladı Selef Cevap Verdi

Akın’ın bu karşılaştırmasına Kadışehri Eski Belediye Başkanı Davut Karadavut’tan yanıt gecikmedi. 

Kadışehri Belediyesi’ni 7 Milyon TL borçla devraldıklarını  dile getiren Akın, “ Bu bilginin kamuoyuna sunulmasında ki maksat, Devlete vergi veren ve bu topraklarda yaşayan tüm hemşehrilerimizin verdikleri verginin layıkıyla kullanılıp kullanılmadığını bilmeleri içindir.  Bu halkın paraları nerelere harcanmış, gelen para ve yapılan borç bir hizmet için mi yapılmış yoksa başka amaçlar için mi kullanılmış bunun takdirini halk verecektir. Çekerek Belediyesi'nin devraldığı borç 4 milyon TL. Kadışehri belediyesi olarak bizim devraldığımız borç 7 milyon TL. Bununda kıyaslanmasını halkın takdirine bırakıyorum” ifadelerine yer verdi.

KARADAVUT’TAN YANIT GECİKMEDİ

Kadışehri eski Belediye Başkanı Davut Karadavut ise yine sosyal medya hesabından açıklama yaparak, Akın’ın iddialarına cevap verdi.  Karadavut, “Bu yazıyı yazmaktaki amacım kimseyle polemiğe girmek değildir. Sadece şahsiyetime ithaf ettikleri yanlış ve eksik bilgilere açıklık getirmektir. İlçemizin kendinden 4 kat büyük bir ilçeyle kıyaslanması Kadışehri ilçesinin gelişmişliğini gösterir. (Kadışehri merkez nüfusu 2 bin 600 Çekerek merkez nüfusu 10bin )Çekerek Belediyesi ve Kadışehri Belediyesi’nin borç karşılaştırması yapılırken ilçelere gelen aylık gelir (Çekerek ilçesine Kadışehri ilçesinin 2 katı gelir gelmektedir.) ve ilçelere yapılan hizmetler de karşılaştırılmalıdır” dedi.

Belediye başkanlığı döneminde Kadışehri Belelediyesi’nin yaptığı hizmetleri kalem kalem açıklayan Karadavut, “ Kadın Konağı, 15 Temmuz Kulesi, Belediye Binası, Hayvan Pazarı, Aile ve Çocuk Parkı, Düğün Salonu, Merkez Camii yapımı (15 adet dükkan kamulaştırılması belediye tarafından yapılmıştır.), Yürüyüş Yolu ve Dere Islahı, Gençlik Merkezi, Şehirlerarası Terminal, Sıcak Asfalt (2011 yılı 5 km), Lütfullah Kayalar Mahallesi 2 Katlı Düğün Salonu, Kilit Parke ( yaklaşık 35 km) , Su ve Kanalizasyon Hattı yenilenmesi (Üçağaç,Yangı,Gümüşdiğin,Vasfıbey-yaklaşık 40km-) gibi hizmetler yapılmıştır” dedi.

MALİYET 30 MİLYON

Yapılan hizmetlerin yaklaşık 30 milyon liraya mal olduğunu dile getiren Karadavut , “ Borç karşılaştırması yaptığınız Çekerek Belediyesi’nin 10 milyonluk hizmeti var mı acaba ? Kadışehri denginde hiçbir ilçe bu kadar hizmet yapmamıştır. Çekerek ilçesinde yapılan hizmetlerle Kadışehri ilçesinde yapılan hizmetleri karşılaştırdığımızda Kadışehri belediyesinin daha fazla çalıştığı aşikardır.Hiçbir iş yapılmayarak tasarruf yapılmaz.Benim 6 aylık litre harcamalarımın her kuruşu halka hizmet içindir. O kadar tasarruf yapıyorsun da neden işçi alımı konusunda bu tutumu sergilemedin. Belediyede personel açığı olmamasına rağmen 1.5 ayda 10’un üzerinde işçi alınmıştır” dedi.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

“Zanda bulunmanın büyük günah olduğunu bir kez daha hatırlatıyorum,hakkımı da helal etmiyorum” diyen Karadavut, “Benim açıklayamayacağım hiçbir şey yok. Alnım ak yüzüm pak. Hiç kimseye hiçbir bahaneye sığınmasın bu şekilde insanları birbirine düşürmektense verilen sözleri yapmaya başlayın bu konuda Allah yardımcınız olsun ve Kadışehrililer de asılsız suçlamaları eleştirmek yerine yapılacak olan hizmetlere başlanılması için çaba,dua ve gayret göstermelerini dilerim” ifadelerine yer verdi.

 

24 Mayıs 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 875 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız